VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obce na Mariánskolázeňsku slaví úspěchy svého projektu

Mariánskolázeňsko – Dagmar Strnadová: Pro jednotlivé obce by asi bylo obtížné získat dotace na některé projekty.

1.6.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

Projekt Budování kapacity pro místní rozvoj Mariánskolázeňska přináší své ovoce. Na konferenci shrnuli zástupci obcí své dosavadní výsledky první etapy. Jedná se o největší projekt Mariánskolázeňska, který je financovaný z Regionálního operačního programu Severozápad 2009.

„Jedním z mnoha výsledků je zpracování projektových dokumentací,“ uvedla starostka obce Tři Sekery Dagmar Strnadová. „Jejich součástí jsou mimo jiné plány na rekonstrukce komunikací v obcích, které patří do dobrovolného svazku obcí Mariánskolázeňska. Podařilo se nám vydat i učebnici pro první stupeň základních škol pro školy na Mariánskolázeňsku. Zároveň jsme již vydali i dvě edice pexesa s obrázky obcí v dobrovolném svazku. Jedním z cílů Budování kapacity pro místní rozvoj Mariánskolázeňska je také snaha o učení malých dětí, aby získaly vztah k obcím, ve kterých žijí,“ dodala Strnadová.

„Pro jednotlivé obce by asi bylo obtížné získat dotace na některé projekty,“ řekla Petra Šmídová z Mariánských Lázní. „Nerozumím tomu, jak obce získávají dotace, ale myslím si, že pokud utvoří větší uskupení, tak je to pro ně mnohem snazší. Dosáhnou tak na peníze na projekty, které lidem určitě pomohou. Jestli za ně opraví cesty v obcích, tak to bude jedině dobře. Občas jezdím přes Tři Sekery a tam ty cesty nejsou zrovna chvályhodné.“
Podle starostky obce Tři Sekery Dagmar Strnadové jsou součástí první etapy rekonstrukce některých cest na Třísekersku. „Byla bych ráda, kdyby se nám podařilo i v druhé etapě získat dotace na opravu dalších cest ve Třech Sekerách,“ sdělila Strnadová.

Manažer projektu Josef Švajgl říká, že některé připravené technické dokumentace budou využity již letos. „Několik obcí připravuje podání žádostí do Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad ještě nyní,“ uvedl Švajgl. „Tato oblast podpory umožňuje financovat také rekonstrukci komunikací, pokud se jedná o projekty spojené s jinými aktivitami. Bohužel v této oblasti podpory bude pravděpodobně podáno velké množství projektů a pravděpodobnost úspěchu je tedy nízká. Přesto hodlají obce Mariánskolázeňska zabojovat o jedny z posledních finančních prostředků z ROP Severozápad, určených pro malé obce našeho regionu.“

Někteří lidé mají však o fungování projektu Budování kapacity pro místní rozvoj Mariánskolázeňska pochybnosti. „Zatím nevidím, žádné hmatatelné výsledky z existence dobrovolného svazku obcí Mariánskolázeňska,“ postěžoval si Jaroslav Procházka z Valů u Mariánských Lázní. „Budeme muset jenom doufat, že projektové dokumentace, které obce vypracovaly, jsou použitelné a jejich realizace splnitelná. Na druhou stranu musím říct, že pokud by to všechno fungovalo, tak by mě to potěšilo. Obzvláště rekonstrukce cest, které jsou na mnohých místech opravdu v neúnosném stavu. Edice pexesa mi ale přijde jako dobrý vtip.“

Autor: Lukáš Maďa

1.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

DO HOUSLAŘSKÉ ŠKOLY při Integrované střední škole v Chebu zavítal přední český virtuos Jaroslav Svěcený. Konal se zde 10. ročník mezinárodních tónových přehrávek.
14

FOTO: Kvalitu houslí odhalí tónové přehrávky

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Mumifikované ostatky budou zkoumat lékaři v nemocnici

Chodov – Mumifikované ostatky z plankenheimské rodinné hrobky v kostele svatého Vavřince v Chodově budou zkoumat lékaři z krajské nemocnice. Stane se tak na žádost samotného města, které chce za pomoci vyšetření na počítačovém tomografu ostatky identifikovat.

Děti si užily sportovní den s Ajaxem

Karlovy Vary - Sportovní akcí se Zápisníkem psa Ajaxe vyvrcholil preventivní projekt určený pro žáky základních škol. Jedenácté setkání s policisty se uskutečnilo na sportovním hřišti Základní školy Krušnohorská v Karlových Varech a zúčastnilo se ho 452 dětí ze 14 základních a praktických škol.

Festival opustí Karlovy Vary, filmový hit bude k vidění i v jiných městech

Karlovy Vary – Přiblížit 52. ročník Mezinárodního filmového festivalu co nejvíce lidem z regionu, kteří se do Karlových Varů nevypraví, a umožnit jim vidět i některý z filmových hitů, je letošním záměrem Karlovarského kraje.

Franc přišel o vítězství kvůli řetězu

Mariánské Lázně – Čtyři rozjížďky jasně dominoval, a když se stavěl na start té páté, tak diváci na plochodrážním stadionu v Mariánských Lázních očekávali, že začnou slavit vítězství. Nestalo se. Josefa France zradil řetěz, přesněji prasklá spona.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies