VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obec může uspět v konkurenci velkých měst

Poustka – Také menší obce na Chebsku mají šanci uspět se svým projektem v dotačních programech. Příkladem je Poustka

4.9.2010
SDÍLEJ:

Pozemek, který v současné chvíli ani zdaleka nepřipomíná dětské hřiště, se na jaře příštího roku změní. Poustka získala grant na výstavbu multifunkční plochy. Foto: Foto: archív OÚ Poustka

Ta získala grant Místo pod stromy, který každoročně poskytuje program Strom života Nadace Partnerství ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí a Ministerstvem životního prostředí. V tomto programu uspělo pouze pět nejlepších projektů z celé České republiky.

„Opět se potvrdilo, že pokud má obec v čele pár zapálených jedinců, je možné se pokusit žádat o dotace či granty současně s daleko většími organizacemi nebo městy,“ pochlubil se starosta obce Jan Ryba. „Jsem moc rád, že umíme projekty psát a že si takto významně přilepšujeme k našemu malému rozpočtu.“

Za peníze vyroste v Poustce dětské hřiště a multifunkční plocha, která bude sloužit všem občanům k volnočasovým aktivitám a k pořádání společenských akcí.

„Pro tento účel jsme vybrali nevyužitý pozemek mezi rybníkem, zahrádkami a komunikací,“ upřesnil Radovan Caran, manažer projektu, a dodal: „Projekt je zvláštní tím, že o konečné podobě plochy, případně stavby, budou rozhodovat všichni občané na společných plánovacích setkáních za účasti odborného konzultanta a architekta.“

První plánovací setkání se uskuteční již dnes, tedy v sobotu 4. září, od 15 hodin v sále obecního úřadu.

Z nadace dostane obec jako grant 198 tisíc korun, místní podnikatelé již potvrdili, že přispějí částkou 115 tisíc korun, a obec připravuje žádost o dotaci z Programu obnovy venkova (POV) na částku 400 tisíc korun. „Podle potřeby jsme připraveni z rozpočtu obce navíc uvolnit dalších 100 tisíc korun. Záleží na představách a potřebách občanů, kteří se do utváření veřejného prostranství zapojí,“ doplnil starosta Jan Ryba. Na setkání proto zve co nejširší veřejnost.

Stavět by se podle jeho informací mělo začít na jaře příštího roku.

Autor: Nataša Šmatová

4.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Památkáři protestují proti demolici keramky

Karlovy Vary - Co mají společného Císařské lázně, Střední umělecká škola (původně keramická škola) a krajská Galerie umění v Karlových Varech? Jde o stavby, které buď čekají na náročnou opravu, nebo na demolici či na přestěhování.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Zádub-Závišín - Dlouhé měsíce byla obec Zádub-Závišín na Chebsku bez usnášeníschopného zastupitelstva.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení