VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odpůrci Václava Sloupa chystají „poslední zvonění“

Karlovarský kraj - Mohlo by se zdát, že iniciativa na odvolání radního pro školství Václava Sloupa, ve které se angažuje i mnoho Chebanů, usnula takříkajíc na vavřínech. Opak je pravdou. Zástupci nespokojených už jednali s hejtmanem Novotným a všem zastupitelům Karlovarského kraje vyjma komunistů poslali další otevřený dopis. Při jednání zastupitelů připravili také 'poslední zvonění' pro Václava Sloupa.

18.4.2013 1
SDÍLEJ:

Václav SloupFoto: Deník/Martin Rejsek

„Po schůzce s hejtmanem Josefem Novotným jsme pokládali za nutné dodržet 'gentlemanskou' dohodu a ponechat mu čas na řešení této záležitosti jak v rámci České strany sociálně demokratické, tak i v koalici," píší nespokojení v otevřeném dopise. „Doufáme tedy, že návrh řešení přednese zastupitelstvu kraje již na čtvrtečním jednání. Setrvání pana Sloupa na jeho současné pozici nadále považujeme za nepřijatelné," dodávají s prosbou všem zastupitelům, aby se zasadili o řešení této, podle nich, nedůstojné situace.

Nespokojení občané přijdou také na jednání zastupitelstva. Chystají totiž akci 'Poslední zvonění pro Václava Sloupa', kterým by chtěli dát najevo svůj nesouhlas se setrváním Václava Sloupa v jeho funkci.

A jak se ke krokům 'protisloupovské' iniciativy staví sám Václav Sloup? Pro Chebský deník se vyjádřil takto: „Dopis od studentů, adresovaný zastupitelům, jehož obsahem je opakovaná výzva k mému odvolání, jsem si už přečetl," uvedl.

„Otázka obsazení funkcí v Radě Karlovarského kraje je věcí koalice dvou politických stran, KSČM a ČSSD, a byla řešena v koaliční smlouvě, kterou by měli oba koaliční partneři, tedy i hejtman, ctít a dodržovat, pokud chtějí s druhým partnerem spolupracovat," neskrýval.

„Já jsem připraven na konstruktivní jednání o návrzích, které předloží koaliční partner na společném jednání a které povedou k naplnění koaliční smlouvy a programového prohlášení Rady Karlovarského kraje. O akci 'Poslední zvonění pro Václava Sloupa' nemám žádné informace. Pokud jde o žertovné vyjádření názorů studentů na realizaci demokracie a jejich požadavku na změnu výsledků voleb do Zastupitelstva Karlovarského kraje, potom konstatuji, že by měli páni studenti demokraticky uznávat výsledky demokratických voleb. Očekával bych spíše návrhy a náměty studentů a jejich učitelů na řešení středního školství v Karlovarském kraji, pokud podepisují petici o tom, že školství v kraji je zdevastované, ovšem do dnešního dne od těchto 'revolucionářů' nepřišla jediná myšlenka, která by mi pomohla realizovat stabilizaci školství v kraji. 'Poslední zvonění' není řešením, není konstruktivní, nemá ve výhledu výsledek," dodal.

Autor: Martin Rejsek

18.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení