VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ODS Chebska volá po změnách v CHEVAK

Cheb -Podle rady ODS Cheb by mělo jeho složení odpovídat výši majetkových podílů jednotlivých měst ve společnosti.

20.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Martin Divíšek

Rada chebské oblastní ODS zaujala ostrý, negativní politický postoj k plánované výplatě dividendy ze zisku ve výši cca 24,1mil. Kč. německému menšinovému akcionáři ve vodohospodářské společnosti CHEVAK a.s. Ostatní akcionáři – města a obce z chebského regionu – by totiž měli podle návrhu představenstva obdržet pouze necelé dva miliony korun, ačkoliv vlastní téměř 70% akcií společnosti. Tento postup by měl být případně odsouhlasen na připravované valné hromadě společnosti, která se chystá přibližně za měsíc.

Rada chebské ODS dále vyzývá zástupce měst a obcí, aby na valné hromadě návrh představenstva odmítli a rozhodli nevyplatit dividendu ze zisku společnosti vytvořeného za rok 2010. Peníze by tak mohly být převedeny na účet nerozděleného zisku společnosti, investovány do dalšího rozvoje vodárenské infrastruktury nebo využity z části na rozvoj sportovních či kulturních aktivit v regionu.

Předseda chebské oblasti ODS Jan Mraček vysvětluje usnesení rady: „Nechceme připustit, aby se opakovala situace z loňského roku, kdy se i přes svolání mimořádné valné hromady na základě společné iniciativy měst a obci nepodařilo prosadit zastavení vyplacení přibližně 28mil. Kč německému partnerovi, aniž by alespoň část těchto peněz byla zpátky investována na Chebsku. Naším cílem není diskriminovat minoritního akcionáře, pouze usilujeme o napravení společné vůle akcionářů reprezentujících více než 50% akcionářských práv ve společnosti.“ Místopředseda chebské oblastní ODS a radní města Aše Jiří Červenka k tomu dodává: „Dopady ekonomické krize cítí již občané ve svých peněženkách a města v obecních pokladnách. Domníváme se proto, že výše i podíl vyplácených dividend nejsou pro letošek udržitelné a přijatelné.“

Chebské ODS se také nelíbí návrh současného představenstva CHEVAKU na jeho budoucí personální obsazení na další čtyři roky. Podle rady ODS Cheb by mělo jeho složení odpovídat výši majetkových podílů jednotlivých měst ve společnosti. Člen regionální rady ODS Petr Černý k tomu dodává: „Jednoznačně podporujeme, aby místo v představenstvu měl také zástupce města Františkovy Lázně, které je významným akcionářem.“

Rada chebské ODS také vyzývá budoucí představenstvo CHEVAKU, aby vypsalo výběrové řízení na pozici ředitele, neboť podle jejího názoru současná ředitelka Ing. Polidarová nedostatečně reprezentuje zájmy obcí a měst při správě společnosti. „Ano, sdílím tento postoj. Myslím si, že paní ředitelka by měla být vyměněna,“ podotýká Mraček a přidává komentář: „Situaci kolem CHEVAKU bude chebská oblastní ODS rozhodně dále detailně sledovat a prostřednictvím svých zástupců ve vedení měst a obcí se ji pokusí pozitivně ovlivnit ve prospěch občanů chebského regionu.“


20.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Ještě do konce prázdnin je v chebské městské knihovně k vidění výstava s výmluvným názvem Svět Sherlocka Holmese.

Sherlock Holmes ožívá v knihovně

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Kamion kočárky nedovezl, skončil v plamenech

Františkovy Lázně – Technická závada stojí za požárem kamionu u Františkových Lázní. Kamion převážel dvě stovky kočárků.

Trhy mají v lázních úspěch, v Aši se teď budou konat jen jednou měsíčně

Chebsko - Kdy a kde budou mít farmářské trhy úspěch, to je těžké odhadnout. A to i pro jejich zkušené organizátory. Například v Chebu se zatím neujaly, oproti tomu ve Františkových či Mariánských Lázních mají úspěch.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení