VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OTÁZKA PRO: Pavla Hojdu, chebského místostarostu

Cheb - Místostarosta Chebu o investicích do chebského hradu.

2.5.2017
SDÍLEJ:

Pavel HojdaFoto: Deník / Buriánek Jan

Během několika let se má do chebského hradu investovat několik milionů korun. Přiblížíte, co všechno by se mělo vylepšit?

Celkové náklady projektu nazvaného Obnova chebského hradu dosahují výše přibližně 33 milionů korun. Dotace, o kterou jsme již požádali, by přitom mohla pokrýt až 90 procent. Finančně nejnáročnější má být obnova dalších úseků zděného hradebního opevnění za více než 18 milionů korun. Používají se tady totiž speciální dvakrát pálené cihly, které jsou sice poměrně dost drahé, ale daleko lépe odolávají klimatickým vlivům než cihly klasické. Celý projekt by se měl realizovat v průběhu let 2017 až 2022, a to postupně ve třech etapách. Projekt jako celek řeší vedle oprav opevnění také celkovou obnovu vstupní partie hradu. V masivních hradbách se tady nacházejí klenuté prostory průjezdu, pokladny se zázemím a expozičního sálu, které budou opraveny. V interiéru jihovýchodního bastionu bude vybudována výstavní síň, kde bude nová expozice. Zároveň je navržena kompletní výměna provizorních tesařských konstrukcí krovů a obnova pultové a valbové střechy. Na jihozápadních kasematech byl zase dlouhodobý problém se zatékáním. Z tohoto důvodu zde byla v minulých letech vybudována provizorní střecha, která bude upravena do definitivní podoby.

Autor: Jan Buriánek

2.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V RÁMCI Geofyzikálního a vulkanologického setkání se lidé budou moci podívat i do štoly v Komorní hůrce.

Jak přesně vzniká zemětřesení? Dozvědí se lidé na setkání

Ilustrační foto.

Za nejmohutnějšími stromy

Garsonky pro netopýry jsou připravené na zimu

Nová Role - Netradiční podnájemníky mají v novorolské radnici. Do fasády přímo nad starostovnou se jim pravidelně každou zimu stěhují netopýři.

Do UNESCO společně. Ale kdy?

Karlovy Vary - Už roky vyjíždějí členové vedení Karlových Varů do Evropy, aby s dalšími lázeňskými městy včetně Mariánských a Františkových Lázní dohodli a dokončili zápis na prestižní seznam světového dědictví UNESCO.

Den Českého lesa chystá ve Vesnickém muzeu ukázky tradičního zemědělství

Halže – Mlácení obilí cepem, naklepávání kosy nebo sečení uvidíte ve Vesnickém muzeu v Halži. To se totiž připravuje na tradiční Den českého lesa. Návštěvníky uvítá už tuto sobotu 23. září a akci zahájí v 10 hodin Trubači Kolowratových lesů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení