VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OTÁZKA PRO: Tomáše Ivaniče, mluvčího chebské radnice

Dokdy je třeba v Chebu uhradit poplatky za psa a za odpad?

31.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Na úhradu těchto poplatků už mají obyvatelé Chebu jen dnešek. Poplatek za komunální odpad pro rok 2017 se platí na účet města Chebu č. 8847450257/0100 u Komerční banky v Chebu, a to na variabilní symbol, který byl každému poplatníkovi přidělen a oznámen v minulých letech. Poplatek ve výši 700 korun platí všichni občané, kteří mají evidovaný pobyt v Chebu, včetně cizinců a fyzických osob hlášených na ohlašovně Městského úřadu Cheb na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 1/14. Poplatek hradí také všechny fyzické osoby mající ve vlastnictví byt, dům nebo rekreační objekt, ve kterém nemá nikdo evidovaný pobyt. Splatnost je do 31. května 2017. Je možné jej uhradit příkazem u vaší banky, úhradou na poště nebo v hotovosti v pokladně Městského úřadu Cheb, kde je možné platit i kartou. Sankce za pozdní úhradu činí až trojnásobek dlužné částky. Jen bych rád připomněl, že složenky na úhradu poplatku za komunální odpad se nerozesílají, ani nepředávají na Městském úřadě Cheb. Posílají se jen osobám nově přistěhovaným či narozeným.

Ke stejnému datu, tedy do 31. května 2017, je i splatnost místního poplatku ze psů. Poplatek se hradí na účet města č. 19-528331/0100, a to opět některým z výše uvedených způsobů. Složenky se od roku 2013 nezasílají. Variabilní symbol pro platbu obdržel každý poplatník při evidenci psa. V případě, že má držitel více psů, platí poplatek za každého z nich pod samostatným variabilním symbolem. K místnímu poplatku ze psa se přihlašuje pes od 3 měsíců věku, nebo do 15 dnů od převzetí do vlastnictví. 


Autor: Václava Simeonová

31.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení