VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Perfektní výlet přilákal jen dvě děvčata

Cheb – Až konečně na konci Goethovy ulice jsem zbystřila dvě malinké turistky s batůžky.

30.11.2009
SDÍLEJ:

Děvčata se na výletě bavila. Foto: Foto: Radka Hurtová

Kalendář ukazoval poslední sobotu v měsíci listopadu a Dům dětí a mládeže Sova připravil pro děti další z turistických akcí. Tentokrát pod názvem Hledání tajemného ducha Salingera.

Počasí bylo objednáno a třebaže ráno spadlo pár kapek, od deváté hodiny se na oblohu tlačilo sluníčko. V týž den se v Domě dětí a mládeže Sova Cheb konala velká schůze včelařů. Stála jsem před domem dětí a vyhlížela příznivce zdravého ťapání a zpívání. Přijíždělo jedno auto za druhým, ale byli to samí včelaři. Až konečně na konci Goethovy ulice jsem zbystřila dvě malinké turistky s batůžky. Byly to nejmladší účastnice z naší poslední akce Hurá s námi za psími kamarády. Pětiletá Zuzanka Stejskalová a její kamarádka čtyřletá Adinka Finková. Třebaže jsem jim při poslední akci dala pořádně zabrat, neodradilo je dlouhé ťapání a opět přišly. Udělaly mi velikou radost.

Od DDM Sova Cheb jsme tedy vyrazily jen my tři okolo minigolfu, přes hráz Skalky, okolo bývalého koupaliště až k vyhlídce Chebská stráž. Z vyhlídky jsme obdivovaly vysílač na Zelené hoře a vzpomínaly na Bismarckovu rozhlednu, kam chodíme s pejsky z útulku na procházku. Další zastavení bylo na statku Stein. Nakoukly jsme k pštrosům, pohladily poníka a jen z chléva slyšely zavřené kozy.

Pak jsme se podívaly se na naši nejmladší sopku Komorní Hůrku. Posilnily jsme se svačinkou a pokračovaly s písničkou do Františkových Lázní. Malá rozhledna, kterou jen málokdo zná pod jejím pravým názvem Salinburg nám odhalila, jak to bylo s tím duchem Salingerem. Vodě z pramenů se totiž dříve říkalo Saling a tedy duch, který se měl v rozhledně usídlit, se jmenoval Salinger. Opět jsme se vyfotily jako princezny na svém hradě a pak už jsme šly nakrmit daňky, jeleny, muflony do tamní obory, která je v těsném sousedství rozhledny.

Naší poslední zastávkou byla akvarijní podlaha v Ingo Casínu. A pak už autobusem zpět do Chebu. V cíli cácorky obdržely papírovou medaili a s maminkou vyrazily na Vánoční trhy na náměstí, kde měla i jejich mateřská školka z Divadelního náměstí svůj stánek.

A co dodat na závěr? Moc mě mrzí neúčast dětí. Počasí vyšlo a když takový pochod hravě zvládly malé cácorky z mateřské školky, proč by to nezvládly i ty starší děti? Jenže neznám recept, jak přilákat děti a jinak strávené odpoledne, než u počítače či televizní obrazovky…

Radka Hurtová, DDM Sova Cheb

30.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení