VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Povodně zvedají vlnu solidarity. Pomocnou ruku podá i Chebsko

Chebsko - Město Cheb hned na začátku týdne nabídlo pomoc Českému Krumlovu.

5.6.2013
SDÍLEJ:

Voda ohrožovala také Chebsko.Foto: Jan Šimeček

 Jak usnadnit život lidem, které zasáhla povodeň? Tuto otázku si klade také řada obyvatel Chebska. Jak Deník zjistil, pomocnou ruku podají také města v regionu.

Pomoci chce například Hanka Dobrá, kterou mnozí znají jako organizátorku sbírky víček pro nemocnou Lucinku a Danečka.

Sbírka začala

„Rozhodli jsme se pomáhat i jinak, a to postiženým povodněmi," uvedla. „Proto lidé na Chebsku, kdo můžete věnovat nějaké deky, spacáky, dezinfekce a úklidové prostředky, dejte mi, prosím, vědět na mobil 774 541 258 begin_of_the_skype_highlighting 774 541 258 end_of_the_skype_highlighting anebo vše dovezte do kanceláře Pečovatelské služby v Chebu. Mnohokrát děkuji," zakončila prosbu.

Pomůže Krumlovu

Aktivní bylo už také město Cheb. „Včera hned ráno jsme nabídli pomoc Českému Krumlovu a čekáme na reakci," uvedla v úterý Deníku mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. „Jinou pomoc zatím neorganizujeme."

Například Ašští se s největší pravděpodobností do nějaké charitativní akce také zapojí. „Obrátilo se na nás již šest organizací, které mají zájem některým zaplaveným městům a obcím pomoci," řekl mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. „S největší pravděpodobností se připojíme k některé z nich. Zatím však nevíme, jestli bude potřeba poskytnout šatstvo nebo jiné věci. O všem budeme ještě jednat," dodal mluvčí.

Rozhodovat se bude i v Hranicích. „Zítra se u nás koná zvláštní zasedání a rozhodneme se, zda některému městu či obci pomůžeme a v jaké míře," vyjádřil se starosta města Hranice Miroslav Picka.

Peníze darují i formou DMS

Pomoc a sbírku chystá Charita ČR. Na pomoc lze přispívat formou DMS. „Vyhodnocujeme povodňovou situaci a jsme připraveni pomoci při odstraňování povodňových škod a lidem v jejich tíživé životní situaci," řekl Lukáš Cyurylo, ředitel Charity ČR. „V rámci naší sítě, která zahrnuje 340 místních poboček, zjišťují naši pracovníci i v terénu, kde bychom mohli zasáhnout, jestliže se tam pomoci nedostává."

Charita je připravena nabídnout svou bohatou síť poraden, psychologických týmů, ale následně také humanitárních skladů, s možností zapůjčení vysoušečů a podobně. Lidé zasažení velkou vodou najdou také užitečné rady na webu povodne.charita.cz, kde budou zveřejňovány aktuální informace o zapojení Charity do pomoci.

Charita současně vyhlašuje finanční sbírku na pomoc obětem povodní. Pomocnou ruku chystají postiženým i humanitární organizace Člověk v tísni, Adra či Diakonie.

Pomoci ostatním, více zasaženým krajům je připraven i Krajský úřad Karlovarského kraje. „Nejprve ale zjistíme výši škod v našem kraji, naši lidé mají přednost. Teprve potom zvážíme pomoc ostatním regionům," uvedl hejtman Josef Novotný (ČSSD).

Do postižených oblastí lze i vyjet

Ti, kdo by chtěli pomoct kdekoliv v republice při odklízení následků povodní, mohou navštívit webové stránky http://mamjob.cz/povodne, kde naleznou jména konkrétních osob, které se přihlásily o pomoc prostřednictvím této stránky. Zájemce se tak může zaregistrovat jako ‚volný' pomocník. Samozřejmostí je také možnost registrace postižených povodní s žádostí o pomoc.

Sbírkové konto:číslo účtu: 11998822/0800 u České spořitelny 

VS 906 Pomoc lidem postiženým přírodními katastrofami (povodně, vichřice)

Dárcovské konto: číslo účtu: 88444422/0800 u České spořitelny, VS 906.  

Dárcovská SMS: DMS CHARITAPOMOC na číslo 87 777 (cena jedné DMS je 30 Kč, z toho Charita ČR obdrží částku 27 Kč, službu zajišťuje Fórum dárců.)

Autor: Václava Simeonová, Jan Buriánek, Martin Rejsek

5.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Český národní tým si bez větších problémů poradil s výběrem Severního Irska (v černém).
23

Češi smázli Severní Iry ve třech setech a v suchém tričku

Obnova Hartenbergu probíhá od roku 1997. Hradní slavnosti ji chtějí přiblížit a  noční prohlídka připomene vypálení hradu.

Hrad zachránili, obnova pokračuje. To je důvod k oslavám

Opusťte byty, dům padá!

Karlovarský kraj – Nájemníci osmi bytů v budově v areálu Střední průmyslové školy v Karlových Varech se ze dne na den dozvěděli, že dům musí ihned opustit.

V Kamenné lépe zaparkujete

Cheb - První etapy úprav za 3 miliony korun se ještě v letošním roce dočká chebská Kamenná ulice. Nebudou se však týkat jejího zamýšleného zobousměrnění.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Děti zachraňovaly životy raněných

Cheb - Poranění končetin, břicha anebo nejrůznější zlomeniny. S tím vším si musela poradit družstva mladých zdravotníků v Domě dětí a mládeže Sova v Chebu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies