VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pracovní spor s Charitou pomohl chudým dětem

Karlovarský kraj - I špatnost může někdy pomoci. Přesvědčili se o tom mladí klienti sokolovské dobročinné společnosti Pohlazení, která se věnuje citově a sociálně strádajícím dětem a mládeži.

5.12.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Foto: Deník/Miroslav Fuchs

V pracovním sporu, který jsem vedl se svým bývalým zaměstnavatelem, chebským pracovištěm Diecézní charity Plzeň, jsem poukázal na porušování zákoníku práce v této organizaci. Šlo například o to, že vedoucí pracoviště Mgr. Alena Samuelová zaměstnancům zrušila proplácení povinných školení absolvovaných mimo pracovní dobu. Ostatně právě proto, že jsem delší dobu opakovaně upozorňoval na různá porušování zákonů v Charitě, jsem v této organizaci po deseti letech musel skončit ´pro ztrátu důvěry vedoucí´. Ředitel Diecézní charity Plzeň Ing. Jiří Lodr nejdříve, po obdržení dopisu od mé právničky, jakékoliv porušování zákonů v Charitě popřel.

Když ale obdržel kopie mých důkazů a nabídku mimosoudního vyrovnání, tak mi Charita poslala z peněz svých dárců 5 tisíc korun. Protože předpokládám, že lidé a firmy dávají Charitě peníze na dobročinné účely, nikoli na odškodňování chyb a nezákonností jejích vedoucích, tak jsem, ač vinou Charity nezaměstnaný, přijatých 5 tisíc korun obratem věnoval sokolovské společnosti Pohlazení. Ta je použila na školní pomůcky, vzdělávací schůzky a výlet dětí z nejchudších rodin regionu, kterým se již přes 20 let věnuje.

Tedy na rozdíl od Charity na dobrou věc. Jménem potřebných dětí ze Sokolovska Charitě děkuji. Jménem svým se vážně pozastavuji nad nezákonnostmi a porušováním kodexu pracovníků Charity, který, cituji, „zprostředkovává obraz Charity, jako instituce katolické církve, celé společnosti".  Miroslav Mondek


Písemné vyjádření protistrany:

Pracovní spor s Charitou poškodil chudé děti

Diecézní charita Plzeň vyjadřuje politování nad tím, že pan Mondek tvrdí zjevné nepravdy, čímž se dopouští nátlaku na bývalého zaměstnavatele.

Toto jednání může ve svém důsledku vést k právním krokům DCHP. Bývalý zaměstnanec učinil právně závaznou mimosoudní dohodu o vyrovnání vznesených požadavků a ta zněla jasně jako konečná s tím, že vzájemné závazky a pohledávky byly ke stanovenému datu skutečně vyrovnány. Pan Mondek ředitele organizace neupozornil během 9,5 let pracovního poměru na jakékoliv problémy, které popisuje, a jako takové nebyly řešeny.

Školení bylo nabídnuto zdarma DCHP pro zaměstnance s tím, že bylo vhodné pro sociální pracovníky. Kapacita kvalifikačního kurzu byla volná, proto vznesla vedoucí na pracovní poradě nabídku účasti pro všechny zaměstnance. Tedy i pro pracovníky v sociálních službách, kterým byl dle zařazení i pan Mondek. Pro sociální pracovníky, kterým byl kurz určen a kteří jej měli využít pro rozvoj kvality práce organizace, byl zanesen do plánu povinného vzdělávání. Toto není případ pana Mondeka, školení bylo tedy jeho osobnostním rozvojem a nebylo zařazeno do jeho plánu vzdělávání.

Cetifikát zvyšuje kvalifikaci, a jedná se tedy o pomoc organizace v rozvoji pracovníka. Je lživé tvrzení, že 5 000 Kč je poukázáno na mimosoudní dohodu z darů, jelikož DCHP má velmi složité financování a také vlastní zdroje jako příjmy z nájmů. Právě z tohoto zdroje byla uhrazena částka pro pana Mondeka.

Pan Mondek věnoval částku jako dar potřebné organizaci. To je chvályhodné, ale bohužel současně zneužil informaci o poskytnutí daru k pomluvám a k poškození dobrého jména Diecézní charity Plzeň. Diecézní charita Plzeň doufá, že pan Mondek přestane šířit lži a polopravdy a připomene si kodex pracovníků Charity, který kdysi vyznával.  Ing. Jiří Lodr


Autor: Redakce

5.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Vykrádal auta, teď spadla klec

Ilustrační snímek.

Do začátku nového školního roku bude oprava hotová

KRAJSKÝ PŘEBOR: Tahák obstará Ostrov, vyzve Toužim

Karlovarský kraj – I ve druhém pokračování podzimní části krajského přeboru se bude na co těšit. Víkendovým tahákem bezesporu bude souboj Ostrova s Toužimí.

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Loket – Vyburcovat fanoušky karlovarských hokejistů k podpoře klubu. Ukázat, že při svých hráčích stojí, i když se jim zrovna nedaří.

FOTOGALERIE: Sokolov v sobotu patřil triatlonistům

Sokolov – Kolotoč závodů Českého poháru v triatlonu se v sobotu zastavil v Sokolově, konala se tu Velká cena města Sokolova a Karlovarského kraje.

Volby 2017. Zn.: Člověče, nezlob se

Karlovarský kraj - Jednadvacet politických stran a hnutí se bude v letošních parlamentních volbách ucházet o voličské hlasy. Jejich počet tak oproti minulým volbám, které se konaly v roce 2013, zbytněl o tři politické subjekty. A stejně tak jsou změny i ve složení odevzdaných kandidátek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení