VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Před schválením takzvaného chodníkového zákona prý byla situace na chodnících lepší

Cheb –Každý si v současném počasí občas zanadává na stav komunikací ve svém okolí. Ovšem nejvíce si ho ´užívají´ handicapovaní spoluobčané.

16.12.2010
SDÍLEJ:

Vozíčkář Miroslav Hrbek z Chebu. Foto: DENÍK/Vladimír Kučera

Každý si v současném počasí občas zanadává na stav komunikací ve svém okolí. Ovšem nejvíce si ho ´užívají´ handicapovaní spoluobčané. S vozíčkářem a sledgehokejovým reprezentantem ČR Miroslavem Hrbkem z Chebu Deník hovořil nejen o této problematice.

V současném počasí vozíčkáři příliš nevyjíždějí. Když je to nezbytné, kde mají největší problémy?

Vozíčkář má v tomto počasí problémy v podstatě na každém ´kroku´. Nejhorší je to asi se sjížděním z chodníků. Ve většině případů jsou chodníky upravené (v rámci možností) a silnice také, ale u jejich okrajů jsou hromady shrnutého sněhu. Chodící lidé si vyšlapou úzký průchod, ale vozíčkáři a například maminky s kočárky jím neprojedou. Kočárek se dá sice s problémy, ale přece přenést. Pro vozíčkáře je to mnohdy neřešitelný problém.

Jak může ochotný občan osamělému vozíčkáři v zimní slotě na komunikaci nejlépe pomoci?

Nejlepší je se zeptat, zda vozíčkář vůbec pomoc potřebuje. Pokud ano, tak mu sám vozíčkář poradí, jak na to. Někdy moc ochoty škodí, už se mně osobně stalo, že člověk v dobré vůli začal pomáhat bez toho, aby věděl, jak na to, a z vozíku mne vyklopil.

Lepší se v poslední době (z pohledu vozíčkáře) údržba chodníků a silnic v Chebu?

No, nechci sahat nikomu do svědomí ani nikoho kritizovat, ale stav s úklidem sněhu není nic moc. Myslím si, že před schválením ´chodníkového zákona´ byla situace lepší.

Blíží se Vánoce, proto nelze jen žehrat na zasněžené chodníky a cesty. Jak si ty letošní užije vaše rodina?

V letošním roce budeme Vánoce trávit jako obvykle doma v rodinném kruhu, i když v tomto roce je to víc na manželce. Já jsem stále dost vytížen sledgehokejem a s tím spojeným cestováním. V pondělí brzo ráno jsem se vrátil z turnaje v Rusku a další víkend odjíždím na poslední kolo dlouhodobé části Sportmall sledgehokejové ligy.

Co do roku 2011 přeje vozíčkář Miroslav Hrbek (sledgehokejový reprezentant) sobě, nejbližším i ostatním občanům?

Tak jako každý rok přeji svým nejbližším i ostatním hodně štěstí, spokojenosti, ale především zdraví. Člověk by si měl hlavně vážit svého zdraví, protože na co jsou peníze, bohatství a hmotné statky tomu, kdo je vážně nemocný nebo těžce zraněný. Já osobně si myslím, že k ničemu. Štěstí a pohoda v životě nepramení jenom z toho, kolik jsem toho nastřádal, ale to je jenom můj názor a štěstí si každý člověk představuje jinak.

Já osobně si vždy přeji jen to, aby moje rodina byla v pohodě ve všech směrech a mně aby co nejdéle vydrželo zdraví a vyhýbala se mi zranění, abych mohl co nejdéle reprezentovat ČR i Cheb ve světě.

Autor: Vladimír Kučera

16.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení