VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přijeli jsme s otevřeným srdcem, říká Miyake

Aš – České a japonské vlaječky a k tomu nápis na domě Vítáme vás v Aši. Takové přijetí čekalo na dětský pěvecký sbor z japonského Kasaoke, který přijel v neděli večer do Aše

29.3.2011
SDÍLEJ:

JAPONSKÝ SBOR z Kasaoke se spolu se svými ašskými hostiteli vydal na rozhlednu na vrchu Háj. Foto: Foto: Nataša Šmatová

V pondělí je pak čekal nabitý program a večerní koncert. Po nějaké době se Japonci opět setkali s přáteli z ašských sborů Chorus Egrensis a SAšáci, které navštívily Japonsko před šesti lety.

Kromě prohlídky Aše, Františkových Lázní a Chebu čekalo hosty další překvapení. „Při procházce kasaockým zálivem se z druhého břehu linuly tóny Larga z Dvořákovy Novosvětské. Bylo to neuvěřitelné…,“ zavzpomínala sbormistryně Alexandra Benešová s tím, že připravili pro návštěvníky podobný zážitek.

U rozhledny na vrchu Háj v Aši jim nechali zaznít japonskou skladbu. Cestou z rozhledny si japonští hosté broukali známou melodii a tento zážitek umocnil pocity z návštěvy v Aši.

„Možná je tu trochu chladněji, ale přijeli jsme s otevřeným srdcem a jsme velmi natěšení, takže nám nevadí ani zima,“ řekla sbormistryně Miyake Mariko. „Moc se nám tady líbí, hlavně to vřelé přijetí.“
Jak poznamenala, mezi Čechy a Japonci je velký rozdíl. „Mám pocit, že u vás je to trochu volnější, že v Japonsku vše sice působí vřele, ale jsme ovlivněni pravidly.“

Stranou nezůstaly ani události posledních dní, kdy Japonskem otřásá přírodní katastrofa. Chorus Egrensis uspořádal veřejnou sbírku, jejíž výtěžek pošle prostřednictvím svých japonských hostů do postižených oblastí. Celková suma byla známa až po uzávěrce tohoto vydání.
Město Kasaoke je od centra zemětřesení dost daleko, Miyake Mariko to odhadla na nejméně 200 kilometrů.

„Ale zemětřesení jsme pocítili. Chtěli jsme něco udělat, nějak pomoci, jenže vlastně není jak. Snažíme se alespoň pořádat charitativní koncerty a přispívat postiženým oblastem.“

Dětský sbor z Kasaoke existuje od roku 1990 a vždy měl nejméně 30 členů, do Aše přijelo jen pár zástupců. Nejmladší jsou dvě čtyřleté děti, nejstarší je 22letá slečna. Na zahraničním vystoupení je sbor za svou dvacetiletou historii potřetí. Z Aše míří dnes ráno do Rakouska.

Autor: Nataša Šmatová

29.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Svatý Vavřinec a svatý Florián (na snímku) už visí ve věži se zvonem Jan Vilém.

Vydejte se do věže za novými zvony

Ilustrační foto.

Kniha „Stíny nad Krušnými horami“ doputovala na Boží Dar

VIDEO: Policie zasahuje. Drogy, kam se podíváš

Karlovy Vary – Osm případů týkající se drogové kriminality během minulého týdne řešili a stále řeší policisté z Karlovarského kraje.

Psí útulek dostal konečně potřebné zázemí

Sokolov – Veterinární ošetřovna, místnost pro psy po operaci, ale i zázemí pro zaměstnance a návštěvníky v podobě přijímací místnosti.

Z Varů do Mariánek se až do listopadu vlakem nesvezete

Karlovy Vary – Nepřetržitá traťová výluka mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi je prodloužena až do 10. listopadu.

OBRAZEM: Hrad byl plný vína a chutných dobrot

Seeberg – V pořadí již 3. ročník Festivalu vína se o víkendu uskutečnil na hradě Seeberg u Františkových Lázní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení