VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozpočtový výhled? Cheb má projekty za miliardu

Cheb - Do čeho se pustit v následujících třech letech? Cheb má nachystané investice za téměř miliardu. Plány zastupitelé schválili v rámci rozpočtového výhledu.

30.11.2016
SDÍLEJ:

Peníze. Ilustrační foto. Foto: ČTK/Petr Švancara

Největšími investičními akcemi příštích let by měly být celková revitalizace sportovního areálu Lokomotiva, vybudování nového propojení města se Švédských Vrchem, které se stalo aktuálním kvůli letošnímu vynucenému uzavření dožilé lávky přes nádraží, nebo úpravy a vybudování přístavby chebské knihovny. Jen tyto tři akce by přitom měly stát přes 300 milionů korun. „Velkých akcí máme však v plánu daleko více. Zmínil bych například cyklostezky, do jejichž budování chceme v následujícím čtyřletém období investovat téměř 80 milionů," potvrdil chebský místostarosta Pavel Hojda.

„Počítáme například s dokončením cyklostezky z Chebu do Waldsassenu, dobudováním páteřní cyklostezky Ohře směrem z Chebu na Pomezí nebo s výstavbou cyklostezek na Dřenici a do Františkových Lázní. Pokračovat chceme také v zateplování našich škol. Na řadě je nyní základní škola na Skalce a následovat by měla další velká sídlištní škola na Zlatém vrchu."

Víc chce město investovat i do rekonstrukcí budov ve svém vlastnictví. Na ty by v příštích letech mělo jít přes 60 milionů. „Zmínil bych například celkovou rekonstrukci prázdného objektu Mánesova 23 za přibližně 10 milionů korun, kde by měly být menší byty určené pravděpodobně pro seniory. Dalších zhruba 60 milionů chceme během příštích čtyř let dát do oprav městských bytů a nebytových prostorů. Další významnou položkou jsou pak celkové rekonstrukce komunikací a chodníků. Na ty chceme každoročně vyčlenit 18 milionů. Další miliony půjdou samozřejmě také do jejich lokálních oprav," vyčíslil místostarosta. Na příští rok jsou naplánované úpravy další části Poohří v úseku od hráze Skalky směrem k vyhlídce Egerwarte, rekonstrukce vnitrobloků v centru města, revitalizace dalších velkých parků, rekonstrukce jihovýchodních kasemat a dalších úseků hradeb chebského hradu, pokračování oprav areálu františkánského kláštera nebo vybudování v Chebu chybějícího skateparku. „Mnohamilionové částky půjdou také na přípravu nových investičních akcí. Těmi největšími budou bezesporu příprava území bývalých kasáren na Zlatém vrchu pro budoucí zástavbu nebo rekonstrukce bývalého dominikánského kláštera pro potřeby základní umělecké školy," dodal Pavel Hojda. 

Autor: Václava Simeonová

30.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Integrovaná střední škola technicko-ekonomická v Sokolově. Původní budova navazuje na nový skelet.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Plesná - Špatný technický stav Dětského domova v Plesné se rozhodl vyřešit Karlovarský kraj. Domov se v letošním roce dočká nových oken a elektroinstalace.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení