Finanční krize pozastavila mnoho projektů. Jedním z nich je i výstavba Hospice sv. Jiří v Chebu. Než se ekonomická situace stabilizuje, chce sdružení pokračovat alespoň v mobilní (domácí) variantě hospice.

„Vzhledem k ekonomické situaci bychom se rádi soustředili na mobilní paliativní péči,“ uvedl Ján Cabadaj, předseda občanského sdružení Hospic sv. Jiří. „Plánu na vybudování zařízení se nevzdáme. Jsme si ale vědomi toho, že kraj nebo Ministerstvo zdravotnictví nebudou mít letos ani příští rok tolik prostředků, abychom mohli počítat s jejich finanční pomocí.“

Za nemocnými lidmi by tak na Chebsku mohly docházet zdravotní sestry s lékařem. „Ti by zajišťovali, i za spolupráce rodinných příslušníků, pomoc v prostředí, které je pro ně nejvlídnější – tedy doma,“ podotkl Cabadaj. Alternativou by pak prozatím mohla být nabídka lůžek od LDN Amica v Chebu. „Domácí hospicová agentura je náročnější na splnění personálních a věcných požadavků zdravotních pojišťoven,“ sdělil předseda.

„V současné době střádáme prostředky na příslušné vybavení.“ Sdružení se stále snaží veřejnost seznamovat s tím, jak je paliativní a hospicová péče důležitá. Nejbližší osvětová akce je připravená na sobotu 9. října. S problematikou se ten den mohou zájemci seznámit dopoledne v době od 9 do 12 hodin v dolní části chebského náměstí Krále Jiřího.

Nejbližší osvětová akce jepřipravená na sobotu 9. října.

Sproblematikou se ten den mohou zájemci seznámit dopoledne v době od 9 do 12 hodin v dolní části chebského náměstí. V rámci této prezentace budou mít návštěvnící možnost nechat si změřit krevní tlak, vyšetřit cukr v krvi,apod.

Zaujmout by návštěvníky akce mohlotaké vystoupení ženského pěveckého sboru Lubinka (v 10 hodin).