VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Senioři se v Chebu mohou vzdělávat také přes internet

Cheb - První semestr už začal, zájemci mají ale stále šanci se do studia zapojit.

19.10.2012
SDÍLEJ:

VIRTUÁLNÍ UNIVERZITU TŘETÍHO VĚKU si nenechali v chebské městské knihovně ujít ani Renata Křížová, Vladislav Mudra, Jiří Dytrych, Naďa Musílková a Zora Dočekalová z Chebu (zleva). Foto: Deník: Jan Buriánek

Cheb Městská knihovna v Chebu nabízí seniorům novou možnost setkávání a vzdělávání. Fungovat zde začala virtuální Univerzita třetího věku. Zájemci se do studia mohou ještě zapojit.

„Ke studiu virtuální univerzity mě přiměly určité životní skoky. A musím říci, že mě toto studium opravdu zvedlo. A jsem za to vděčná vedoucí knihovny paní Mudrové, která mi pomohla se do tohoto studia zapojit," řekla Renata Křížová z Chebu. „Tímto studiem se dá výborně trénovat mozek. Oživuji si spoustu vědomostí a zároveň i doplňuji některé věci, které člověku během života uniknou," doplnila.

Virtuální univerzita má tento podzim v chebské knihovně premiéru.

„Řada lidí zná kurzy Univerzity třetího věku, které pořádá i zdejší fakulta Západočeské univerzity, kde je možné osobně navštěvovat přednášky 'živých' lektorů," uvedla vedoucí chebské městské knihovny Marie Mudrová. „Díky rozvoji techniky je však možné studovat i vzdáleně získat přístupové heslo a přednášky zpracované a natočené se skutečnými odborníky v různých oblastech si pouštět podle potřeby i několikrát doma."

Knihovna se v září spojila s Českou zemědělskou univerzitou v Praze a zkušebně spustila kurz Astronomie. „Prvních sedm studentů ho absolvovalo a rozhodlo se pokračovat. Pro první semestr si z nabídky dvanácti možností vybrali Lidské zdraví. A tak od října je možné se v šesti přednáškách dozvědět řadu zajímavostí od základních pojmů v lékařství až po závažné choroby, jako je Alzheimerova demence," popisovala vedoucí. „Studenti přednášky společně zhlédnou vždy ve čtvrtek jednou za čtrnáct dní od osmi hodin v půjčovně pro dospělé. Společně pak vyplní test, mohou si půjčit knihy k tématu, vzájemně diskutovat."

Výhodou je, že si mohou přednášku znovu spustit a vyzkoušet si i další nabízené testy, a to jak doma, tak v knihovně. „Po absolvování zimního semestru dostanou pamětní list. Získají i index, kam se jim budou přednášky zapisovat, a tak jako u kamenné Univerzity třetího věku mohou po třech letech dospět k promoci," podotkla Marie Mudrová.

Že to zní lákavě? Kdo by měl chuť se ještě ke studiu připojit, má šanci. „Stačí přijít 1. listopadu v osm hodin do půjčovny pro dospělé, kde se dozví všechny podrobnosti," sdělila vedoucí knihovny.

Studium je určeno pro zájemce nad padesát let a invalidní důchodce bez rozdílu věku. Cena za semestr činí 300 korun a účastníci dostanou studijní materiály a drobné občerstvení zdarma.

Autor: Václava Simeonová, Jan Buriánek

19.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Keramická škola v Karlových Varech.

Památkáři protestují proti demolici keramky

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Zádub-Závišín - Dlouhé měsíce byla obec Zádub-Závišín na Chebsku bez usnášeníschopného zastupitelstva.

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení