Domácí jedenáctka vlétla do zápasu 1. B třídy s velkým odhodláním a nasazením. Během prvních 15 min. měla Skalná tři dobré příležitosti ke skórování, ale hostující brankář byl vždy na správném místě.

FK Skalná 4
SK Kraslice 1
po poločase 2:1

První vážnější střela Kraslic na skalenskou bránu přišla až v 17. min. Ve 22 min. po dobré kombinaci střílel domácí T. Pěček. Obránce Kraslic však střelu v pokutovém území zastavil nedovoleně rukou a kopala se správně odpískaná penalta. S tou si kapitán Skalné J. Makovec poradil a domácí šli do vedení 1:0. Další gól mohl padnout ve 28. min., kdy si na přetažený centr J. Norka naběhl V. Koprušťák, který hlavou umístil míč těsně vedle tyčky.

V následujících minutách se hrál oboustranně dobrý fotbal. Ve 42. min. přišla chyba skalenské obrany, kterou hosté ihned potrestali a srovnali na 1:1. Důležitý moment ale přišel v 44. min., kdy po závaru v malém vápně dal svůj druhý gól v zápase J. Makovec.

Začátek druhé půle patřil opět domácím. Běžela 52. min., když po přesné nahrávce P. Blasla uháněl J. Norek zcela sám na brankáře Kraslic, ale ten ho vychytal. V 65. min. nahrál A. Špicl z pravé strany do šestnáctky J. Norkovi a Skalenští se radovali potřetí – 3:1. Když Kraslice pár minut nato zahodili tutovku, měli domácí borci už do konce zápasu navrch. V 81. min. agilní J. Norek zvýšil stav utkání po akci P. Blasla na 4:1. Do konce zápasu šel ještě dvakrát sám na bránu rychlík Norek, ale branka už bohužel nepadla. Ke spokojenosti asi 120 diváků se hrál na výborně připraveném hřišti výborný fotbal.

„Zůstali jsme za svými možnostmi. Potýkáme se také s určitými interními problémy v klubu, což výkonu nepřidá. Přesto chceme udělat na jaře co nejvíce bodů. Skalné musím blahopřát k zaslouženému vítězství. Oproti podzimu šla s výkonem nahoru. Domácí podali kvalitní, kolektivní výkon,“ uvedl trenér SK Kraslice Walter Schwarz.

Úsměv na tváři měl naopak domácí kouč Jiří Pingert. „Porazili jsme prvního! Jsem velice spokojený jak s výsledkem, tak i s předvedenou hrou. Vítězství nebylo náhodné. Do stavu 1:1 se hrálo vyrovnané utkání. Neustálým tlakem jsme si vytvářeli řadu šancí. Celé mužstvo hrálo zodpovědně a bojovně.“
FK Skalná: D. Mácha, R. Kirch, J. Makovec, V. Koprušťák, Jar. Kapic (75 min. R. Mrázko), A. Špicl (88 min. T. Sláčík), Jos.Kapic, T. Pěček, P. Blasl, J. Norek, M. Glazer (82. min. L Růžička). Trenéři: J. Pingert a L.Valenta.