VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sledujte druhý den komunálních voleb on-line

Chebsko - Deník pro vás připravil online reportáž z Chebska. Sledujte komunální a senátní volby online na našem webu.

11.10.2014
SDÍLEJ:

První volič do volební místnosti v Okrouhlé dorazil už krátce po jejím otevření. Volební obálky do urny vhodil Miloslav Kadlec, lídr kandidátky Za lepší spolužití - Občané sobě. Foto: Deník/ Jana Bežáková

22:00 -Sekt tekl proudem také ve štábu strany ČSSD na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Strana skončila v komunálních volbách třetí. 

21:30 - Oslavovalo se také ve štábu hnutí Anno 2011 v prostorách Muzea Cheb. Hnutí se totiž umístilo na druhé příčce. 

21:00 - VPM - Alternativa si přiťukla na vítězství v komunálních volbách v Chebu. 

20:30 - Starosta města Aše Dalibor Blažek sledoval výsledky voleb s napětím. Nakonec měl z výsledku velkou radost. 

20:15 - Ještě jeden okrsek zbývá sečíst v Aši. Ale již nyní je jisté, že volby vyhraje Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst. To má momentálně 37,56% hlasů. 

19:45 - Je sečteno 92 procent hlasů do senátních voleb a výsledek je tak téměř jistý. S velkou pravděpodobností postoupí do druhého kola dva kandidáti z Tachovska, Miroslav Nenutil a Jiří Dufka. 

19:03 - Mariánské Lázně mají sečteno. Málokde bude asi výsledek tak překvapivý, jako právě zde. S velkým náskokem oproti jiným stranám zvítězila Česká pirátská strana s 21 procenty. Například ODS dosavadního starosty získala jen 5,57 procent hlasů. 

18:49 - Strany a hnutí se schází ve volebních štábech a netrpělivě čekají na výsledky komunálních voleb. 

17:15 - V chebském volebním okrsku číslo 31 - ve Starém Hroznatově - mnoho lidí k volbám nepřišlo. Podle volební komise byla účast menší než před čtyřmi lety. 

16:55 - Pro obyvatele Domova pro seniory na chebském sídlišti Spáleniště bylo, podle oslovených voličů, velmi těžké vybírání vhodných kandidátů. 

16:20 - I když na chebském sídlišti Skalka bydlí mnoho vietnamských rodin, u voleb se s nimi komise nesetkala.

15:45 - "Musím říci, že zpočátku, kdy jsem začala do volebních komisí usedat, byla účast téměř stoprocentní," uvedla členka volební komise Venuše Hofrajtrová. 

15:14 - Volební komise se na Chebsku činí. Sešteno mají již čtyři obce: Ovesné Kladruby, Podhradí, Prameny a Vlkovice. 

14:55 - Sečteno už mají také v Pramenech. Volební účast je 75,24 procent. A 66,75 procent voličů přesvědčily Společné Prameny. 

14:49 - První obcí, která na Chebsku sečetla své hlasy, jsou Ovesné Kladruby. Zde k volbám přišlo 51 z 95 oprávněných voličů.

14:00 - Volební místnosti se také na Chebsku zavřely. Ve velké části regionu se budou sčítat hlasy nejen do komunálních voleb, ale také do senátu. 

13:08 - V Chebu zlobí členy volebních komisí elektřina. Od rána vypadla již osmkrát. 

12:30 - V čele obce Zádub-Závišín může opět stanout v březnu odvolaný starosta Jiří Nešpor, který po svém odvolání rezignoval i na místo zastupitele této obce. Bývalý starosta se opět uchází o přízeň svých voličů, kandiduje za uskupení Naše Obec. 

12:00 - Ve třetím františkolázeňském okrsku (ve školní jídelně) evidují zájem voličů mladých i starších. „Chodili senioři, mladí i celé rodiny," informoval předseda volební komise ve třetím františkolázeňském okrsku Jaroslav Horák. „Nelze vůbec vyzdvihnout, která skupina voličů v prvním dnu převažovala," dodal.

11:30  - K volebním urnám se po dlouhé době v řádném termínu vydali v Pramenech. Ti se rozhodují mezi dvěma uskupeními. O přízeň  bojují Společné Prameny v čele se současnou starostkou Michalou Málkovou a Svobodné Prameny, které vede místostarosta Václav Jeřábek

11:00 - Svůj první zážitek u voleb má za sebou řada  prvovoličů na Chebsku. K urnám se vůbec poprvé dostavila například Zuzana Burianová. Premiéru měla také Eliška Motyčáková. "V květnu mi bylo osmnáct," řekla slečna. "Moc jsem se těšila na to, až budu moci konečně volit."    

10:30 - Vysokou volební účast v komunálních volbách hlásí Okrouhlá. První volební den dorazila do volební místnosti téměř polovina z oprávněných voličů. Do senátu zde hlasovalo přibližně 25 procent. A ani první hodiny sobotního volebního dne se komise nenudila. Aktuálně hlásí více jak 56procentní účast v komunálních volbách.   

10:00 - Prakticky rozhodnuto je v několika obcích na Chebsku. Důvodem je pouze jedna kandidátní listina. Například v nejmenší vesničce, co se počtu obyvatel týká, Ovesných Kladrubech, zřejmě do starostovského křesla znovu usedne Aurelie Skřivanová. V obci totiž kandiduje jen sdružení Náš domov.

9:30 - "Ke komunálním volbám by mělo chodit více mladých, aby si pak nestěžovali na to, kdo ve městě bude vládnout," uvedla osmaosmdesátiletá Libuše Strejcová z Chebu.  

9:00 -  V chebském druhém volebním okrsku čekali lidé již před osmou hodinou ranní na otevření volební místnosti. 

8:30 - 32 ku 24! Takový je stav ´skóre´ po prvním volebním dnu ve třetím františkolázeňském okrsku (ve školní jídelně). 32% oprávněných voličů zde přišlo dát svůj hlas ve volbách do obecního zastupitelstva. 24% pak bylo voličů, kteří hlasovali pro kandidáta do Senátu Parlamentu České republiky.

8:00 - Volební místnosti na Chebsku se druhý den otevřely pro veřejnost. 

Autor: Redakce

11.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Ilustrační snímky z pořadu Malé lásky
15

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Karlovarský kraj - Jediné vítězství, jediné tři body. Tak ty si tentokrát dovezly celky z Karlovarského kraje hrající divizi ze hřišť soupeřů. Úspěšná byla Slavia Karlovy Vary, která vyplenila Přeštice poměrem 5:2.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Karlovarský kraj – Rušno bylo přes prázdniny ve školách v Karlovarském kraji.

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení