VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Začala stavba dalšího úseku rychlostní silnice

KARLOVARSKÝ KRAJ - Náklady se přiblíží částce 2,5 miliardy korun, hotovo má být v roce 2011

10.10.2008
SDÍLEJ:

Slavnostní výkop na stavbě dalšího úseku R6: etapa Sokolov - Tisová.Foto: DENÍK/Milan Hloušek

Za dvacet devět měsíců se motoristé projedou po novém úseku rychlostní silnice R6 mezi Sokolovem a Tisovou. S takovým záměrem oficiálně odstartovala výstavba zhruba 5,4 kilometru dlouhé komunikace, která se má v budoucnu stát součástí hlavní spojnice mezi Chebem a Karlovými Vary.

„Uvedený úsek R6 přispěje po svém úplném dokončení vzhledem k rozšíření komunikace z dvoupruhové na čtyřpruhovou k výraznému zvýšení plynulosti dopravy a dále i k podstatnému zkrácení přepravní doby,“ vysvětlil generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Alfred Brunclík. Současně připomenul, že se jedná o předposlední úsek R6 mezi oběma městy. „Poslední částí bude úsek mezi Sokolovem a Novým Sedlem. Projekt je již připravený, vypisujeme soutěž na výběr zhotovitele a počítáme, že s ním začneme v příštím roce. To znamená, že i tato trasa bude hotová v roce 2011,“ pokračoval Brunclík.

V rámci výstavby obchvatu Sokolov – Tisová má dojít k úpravám stávajících silnic II. a III. třídy a také místních komunikací města Březová. „Už dnes mohu říci, že nám nová R6 hodně pomůže. Dopravní situace na hlavním tahu je totiž dnes neskutečně obtížná a všichni Březováci na úpravu čekají spoustu let,“ řekl starosta Březové Miroslav Bouda.

„Zásadní je, že tu vznikne soustava kruhových objezdů a přitom se zachová obslužná komunikace směrem jak na Dolní Rychnov, tak na Cheb. Situaci určitě zlepší i různé výjezdy a nájezdy. Mimo jiné tam získáme i kus silnice bývalé I/6, kterou určitě využijeme, stejně jako objezd, jenž bude sloužit k napojení na místní lesopark,“ doplnil Bouda.

Hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel zase očekává, že nová R6 bude mnohem bezpečnější než současná komunikace. „Jsou tu úseky velmi častých a vážných dopravních nehod. Ani bychom nespočítali ty křížky, které silnici v tuto chvíli zdobí. Já si tedy přeji hlavně tu bezpečnost,“ prohlásil nejtman. „Důležitá je ale samozřejmě i rychlost a propojení regionu, a to pro migraci pracovní síly, pro studenty, školáky nebo i systém rychlé zdravotní služby. Zkrátka se jedná o základní tepnu kraje, bez které další rozvoj není možný,“ dodal.

O významu R6 mluví i ministr dopravy Aleš Řebíček. „Po svém úplném dokončení umožní tato komunikace kapacitní propojení Prahy, Karlových Varů a Chebu s přímým napojením na silniční síť Spolkové republiky Německo, a tím pádem až k Atlantskému oceánu,“ zmínil Řebíček.
Na území Karlovarského kraje jsou v současné době v provozu úseky R6 v prostoru Chebu a krátká trasa navazující na čtyřpruhový průtah Karlovými Vary. „Mezi těmito izolovanými úseky zbývá dokončit celkem čtyři stavby,“ podotkl ministr s tím, že ještě letos má být na opačné straně R6 uveden do provozu silniční úsek Praha – Pavlov.

Autor: Milan Hloušek

10.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Joker chystá Zahradní slavnost

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Pes vběhl motorkáři pod kolo

Mariánské Lázně - Nepříjemný zážitek má za sebou šestadvacetiletý motorkář, kterému do jízdní dráhy vběhl pes.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení