VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Spolupráce s německými sousedy přináší nové možnosti a lepší poznání

Cheb - Na ISŠ- Houslařskou školu zavítali ze sousedního Německa tři vzácní hosté. Aktérem návštěvy byl pan Dr. Christian Hoyer, ředitel německého Muzea, pojmenovaného podle úspěšného výrobce a obchodní firmy na výrobu hudebních nástrojů jménem Framus

14.11.2011
SDÍLEJ:

Spolupráce s německými sousedy přináší nové možnosti a lepší poznání.Foto: Foto: ISŠ Cheb

Spolu s ním se k nám přijel podívat i mistr kytarář Karl Heinz Neudel z Wohlhausenu u Markneukirchenu a poslední z tria hostů této návštěvy byl mistr kytarář pan Gerold Karl Hannabach z Bubenreuthu.

Cílem jejich návštěvy v Chebu bylo navázání spolupráce s naší školou ohledně možnosti realizace projektu spojené s příhraniční historií hudebního nástrojařství v regionu. Podobná spolupráce na projektu se chystá i s městským hudebním muzeem v Saském Markneukirchenu v rámci hudebního regionu sasko-českého pohraničí.

Hosté byli příjemně překvapeni nejen velkou sbírkou historických fotografií pana Jiřího Pátka, vedoucího Houslařské školy, ale i dalšími dobovými reáliemi, které prozatím nasbíral během svého dosavadního života vztahující se k historii šenbašské-české houslařské výroby strunných hudebních nástrojů. Během plodného rozhovoru se také připomněla historie rekatolizace v Čechách v 17. století, která zapříčinila odchod protestantských mistrů do sousedního Saska. Tím se potvrzuje, že střediska výroby jsou na druhé straně hranic mladšího původu. Dokazuje to konečně i viola Johanna Adama Popela z osady Bruck u Lubů, která je uložena v germánském muzeu v Norimberku a nese letopočet 1664. Tento mistr je v roce 1977 již uváděn jako zakládající člen cechu mistrů houslařů v Markneukirchenu. Kromě zmíněných zajímavostí se jim také moc líbila samotná Houslařská škola, která pokračuje v tradicích uměleckého řemesla i po přesunu z města Luby. Také ocenili a potvrdili, že má smysl pokračovat v existenci školy v současném prostředí v Chebu.

Za překlad patří poděkování Ireně Erlebachové a Danielu Telínovi, pedagogům ISŠ Cheb.Štěpán Gubran, HŠ ISŠ Cheb

14.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hledaný muž: FERKO RADEK

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Ilustrační foto

Aš chce změnit bývalé kulturní středisko na komunitní centrum

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Falešný policista pokutoval sexuálního turistu. Inkasoval od něj 10 000 kor

Cheb – Obrat cizince toužícího po sexu se rozhodl pár podvodníčků. Čtyřicetiletý muž a jeho stejně stará partnerka vymysleli podfuk, ne příliš originální, ovšem účinný.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Pocta Skalníkovi, dendrologická stezka

Mariánské Lázně - Za krásu svých tolik obdivovaných parků vděčí Mariánské Lázně Václavu Skalníkovi. Od jeho příchodu do lázeňského městečka letos uplynula dvě století.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení