VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportovní centrum mládeže opět sbíralo úspěchy

Cheb –V mladších žácích uspěl v časovce Karel Tyrpekl z Chebu.

25.4.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

Sportovní centrum mládeže v Chebu, za přispění desítek dobrovolníků, uspořádalo celorepublikové závody s mezinárodní účastí. Víkendová akce pořádaná bez jakékoliv dotace se konala u Kynšperka nad Ohří, se startem u Kamenného Dvora a cílem u vrcholku kopce. V sobotu absolvovali mladí závodníci časovku jednotlivců v kategoriích od mladších žáků do 12 ti let, po juniory do 18 ti let a ženy. Závodilo se na tratích v délce od 11,5 km pro žáky a junioři museli šlápnout do pedálů při závodě s časem na 21,5 km.

Náročná trať se startem do kopce od Kamenného Dvora směrem na Březovou s uzavřenou silnicí č. 606, na pěkném asfaltu s členitým profilem prověřila výkonnost všech závodníků. Bylo velice kladně hodnoceno všemi účastníky a pořadatel navázal na časovku MČR ze srpna 2009 z Pomezí nad Ohří do Chebu, na kterou řada účastníků ráda vzpomíná. V neděli byly na programu hromadné závody na okruhu Kamenný Dvůr – Kolová – Kynšperk n.O. – Kamenný Dvůr s cílem před vrcholem stoupání u Hostince Na kameňáku. Nejprve absolvovali junioři jedenáct okruhů s délkou závodu 83 km. Trať byla pro účastníky silničního provozu zjednosměrněna ve směru závodu. Dále následoval společný start kategorií kadeti, ženy a juniorky na 68 km. Třetím závodem byl start kategorií starších žáků a kadetek na čtyři okruhy v délce 31 km společně s mladšími žáky a žákyněmi na dva okruhy 16 km.

V nejsilnějších a nejvíce obsazených kategoriích za mezinárodní účasti si opět vedli úspěšně mladí cyklisté z naší oblasti. V mladších žácích uspěl v časovce Karel Tyrpekl z Chebu a díky zrychlení ve druhé části závodu vybojoval druhé místo. Bohužel v nedělním závodě se hned po startu dostal do kolize ze závodnicí z Prostějova. Lékař závodu, shodou okolností otec MUDr. Tyrpekl, byl hned za závodníky a mohl poskytnout okamžitou první pomoc. Diagnóza byla po několika hmatech jasná a rychlá – naražená a odřená čéška kolene. U dospělého závodníka by pravděpodobně následovalo pokračování v závodě. Nepříjemná bolest , mírné krvácení a zejména věk 11 let bylo jasným a okamžitým rozhodnutím dohody lékaře a trenéra v závodě nepokračovat.

Vedoucí závodník Českého poháru Petr Fiala z Chebu dojel v časovce na 3. místě, 4. byl Martin Kubík z Chodova a dosáhl tak svého letošního nejlepšího umístění. Další umístění na stupních vítězů patří závodníkům z Ostrova mladší žák David Zadák, žákyně Aneta Klauková a kadetka Simona Kočová.

Nejhezčí závody viděli účastníci a diváci v neděli, kdy byli několikrát v úniku a nakonec dojeli v úniku skupiny shodně na 7. místě Petr Fiala v kadetech a Václav Viktorin z Březové u Sokolova v juniorech. Foto ze závodů a informace nejen z cyklistiky najdete na stránkách karlovarské cyklistiky www.bikeri.cz (fotogalerie), za vynikající práce webmastera Radka Fišera.

Díky vyrovnaným výsledkům a aktivní bojovnosti v závodech byl nominován Václav Viktorin na závody české reprezentace juniorů v Istrii tento víkend. Petr Fiala by měl absolvovat s reprezentací kadetů etapový závod na konci května v Anglii.

Za sobotní i nedělní zajištění závodu patří poděkování desítkám dobrovolníků. Vynikající práci odvedla Policie ČR z Kynšperka, která závod zajistila po stránce bezpečnosti silničního provozu a dobrovolní hasiči z Kynšperka a z Hájů u Chebu, kteří zajistili řadu výjezdů z bočních ulic v centru města Kynšperka. Organizace a technické zajištění, desítky hodin dobrovolné práce a jen několik hodin víkendového spánku bylo na bedrech ředitele závodu Petra Fialy, hlavního rozhodčího Pavla Mareše a lékaře závodu MUDr. Karla Tyrpekla.

Většinou se o práci s mládeží a její pomoci jen mluví. SCM Cheb prokazuje nejen kvalitní sportovní výsledky podložené systematickou a dlouholetou prací, ale i slušné chování svých členů. Po mistrovství České republiky v Chebu v Chebu v roce 2009 uspořádali dobrovolní funkcionáři další významnou celorepublikovou akci.

(pefi)

25.4.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ilustrační foto.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Památkáři protestují proti demolici keramky

Karlovy Vary - Co mají společného Císařské lázně, Střední umělecká škola (původně keramická škola) a krajská Galerie umění v Karlových Varech? Jde o stavby, které buď čekají na náročnou opravu, nebo na demolici či na přestěhování.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení