VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta ocenil obětavou sousedku

Cheb – Jak nebezpečný může být oxid uhelnatý, se nedávno přesvědčili rodiče z Chebu.

22.8.2017
SDÍLEJ:

„Jsem vždy velmi poctěn, když mohu poděkovat za čin vedoucí k záchraně lidského života, v tomto případě poskytnutí nezbytné pomoci a útěchy malým dětem. Kytička pro paní Pejsarovou je pouze symbolickým poděkováním, ale o to více si tohoto činu vážím, neboFoto: Simona Liptáková

Zpráva o tom, že museli být hospitalizovaní, obletěla region. Nemluvilo se však o tom, co bylo s jejich dvěma malými dětmi, než si pro ně přijeli příbuzní. Postarala se o ně Petra Pejsarová z Chebu, které za to poděkoval i chebský starosta.

Případ se stal na začátku srpna. Na chodbě domu, kde Petra Pejsarová bydlí, plakaly dvě děti. Bály se, že jsou maminka s tatínkem mrtví. Ona proto ihned zavolala záchranáře, ale také poskytla zázemí a útěchu vystrašeným dětem. Přivolaní policisté pak v koupelně bytu našli na zemi ležící ženu s mužem v bezvládném stavu. Příčina byla rychle objasněna: v koupelně byla zjištěna přítomnost oxidu uhelnatého překračující smrtelnou dávku pro člověka. Děti byly v pořádku a policie kontaktovala příbuzné, kteří si poté děti převzali do péče.

„Za tento příkladný čin byla slavnostně přijata v kanceláři starosty paní Petra Pejsarová, která poskytla oběma nezletilým dětem ochranu a zázemí v době, kdy rodiče byli v důsledku otravy plynem převezeni do nemocnice,“ informovala mluvčí chebského městského úřadu Simona Liptáková.

„Jsem vždy velmi poctěn, když mohu poděkovat za čin vedoucí k záchraně lidského života, v tomto případě poskytnutí nezbytné pomoci a útěchy malým dětem. Kytička pro paní Pejsarovou je pouze symbolickým poděkováním, ale o to více si tohoto činu vážím, neboť někdy v životě každý z nás potřebuje pomoc toho druhého,“ uvedl starosta města Antonín Jalovec.

Autor: Václava Simeonová

22.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Smrtelná nehoda uzavřela silnici u Aše

Ilustrační foto.

Zabavili další drogy

Odhalí pamětní desku

Mnichov - Pamětní desku svému čestnému občanovi, papežskému prelátovi a prvnímu kancléři Plzeňské diecéze Mons. Václavu Škachovi odhalí už tuto sobotu v Mnichově u Mariánských Lázní.

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Kraj je odpadovým skokanem roku

Karlovarský kraj – Vytřídit odpad do správných popelnic se stává pro obyvatele kraje čím dál větší samozřejmostí. Není proto divu, že se celý Karlovarský kraj stal největším skokanem roku 2016, co se třídění odpadu týče.

VIDEO: Vyčištění části lázní přijde na stovky milionů korun

Karlovy Vary - Přestože jsou Karlovy Vary největšími českými lázněmi, byla a jsou v nich území citelně znečištěna v souvislosti s průmyslovou činností. A to především v městské části Tuhnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení