VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strážníci nehoní jen zločince, tentokrát chytali papouška

Cheb - Městská policie se zaměřila také na kontrolu lešení kolem historického Špalíčku

26.10.2010
SDÍLEJ:

ODCHYT PAPOUŠKA (velký snímek) patří mezi ty kurióznější zásahy chebských strážníků. Oldřich Orság (na malém snímku leze na římsu nad prodejnami) opeřence nakonec uhonil. Foto: Foto: archív MP Cheb

Kontrola veřejného pořádku, parkování, rušení nočního klidu, prostituce, nádražní budovy. Ale také hlídání pěší zóny, areálu Krajinky a v tomto období také historického Špalíčku. To vše je běžná činnost chebských strážníků. V posledních dnech se ale setkali také s kuriózními zásahy.

„Například jsme zadrželi pachatele, který v šest hodin ráno odcizil jednomu z dělníků u Špalíčku batoh, chytili jsme ho až o dvě ulice dál. Vše je zaznamenáno na kamerovém systému,“ uvedl strážník Stanislav Makovička. Historický Špalíček se právě opravuje a v nočních hodinách se strážníci navíc zaměřují i na to, aby někdo nevyužil lešení jako snadné cesty dovnitř objektu.

V Židovské ulici muž rozebíral vrak auta. „Hlídka vyjížděla na oznámení, že někdo v rozporu s předpisy rozebírá auto. Strážníci zkontrolovali muže i auto, zda není kradené, muže poučili a nařídili mu nepořádek odklidit, což učinil,“ sdělil Makovička. Věc pak strážníci postoupili příslušným odborům města.

Ve Vrázově ulici pro změnu místní obyvatel nahlásil, že se tu pálí pneumatiky. „Pak jsme zjistili, že tady Hasičský záchranný sbor nacvičuje záchranu člověka z auta,“ upřesnil Makovička.

Mezi zajímavé akce patří ta, při které strážníci odchytávali papouška, Alexandra horského, v obchodním centru v Chebu. Uletěl ze zverimexu a dva dny poletoval po objektu. „Což o to, přes den to moc nevadilo, ale v noci zapínal alarm,“ smál se Makovička.

„Domluvili jsme se, že pokud seženou plošinu, odchytíme jim ho. Papoušek si totiž sedl do požárního světlíku, asi osm metrů nad zemí. Tam neměl kam uletět a dal by se chytit do sítě. Plošina nakonec nebyla, ale papoušek naštěstí z té osmimetrové výšky sletěl níž nad prodejny, kam vylezl strážník Oldřich Orság po žebříku a kde jej honil se síťkou,“ vyprávěl Makovička.

Ne, že by strážník papouška chytil, ale opeřenec se neustálým únikem natolik unavil, že sletěl na zem, kde jej odlapili přihlížející diváci. I když ti prý většinou fandili papouškovi, ne lovcům. K dalším zachráněným zvířatům z nedávné doby patří pes, kterého jeho majitelka ponechala v bytě, ze kterého se odstěhovala.

„Člověk už se naučil, že strážníci k Chebu patří,“ poznamenal Cheban Jan Tomášek. „Proto je také stále víc lidí vola jako první, když se něco děje,“ řekl.

Autor: Nataša Šmatová

26.10.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení