VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti a rodiče se o střední školu v Aši bát už nemusejí

Aš - Václav Sloup se domlouval se zástupci města na dalším rozvoji gymnázia v Aši.

4.7.2013 1
SDÍLEJ:

Na protestní akci proti zrušení ašského gymnázia před knihovnu v Aši dorazilo několik desítek lidí. Foto: Deník/Jan Buriánek

Přes pět tisíc podpisů za záchranu Gymnázia a střední odborné školy Aš se vyskytlo na peticích proti jejich zrušení. Lidé se v rámci boje o záchranu školy postavili i před ašskou knihovnu. Důvodem bylo, že do města přijel náměstek hejtmana Karlovarského kraje pro školství Václav Sloup. Ten na uzavřeném jednání zástupců obcí a měst v Ašském výběžku všechny uklidnil informací, že Karlovarský kraj gymnázium neuzavře.

„V tomto vzdělávacím zařízení studuje moje vnučka, která bydlí v Pastvinách," řekla Anna Rutrichová z Aše. „Proto jsem přišla podpořit další rodiče a prarodiče, abychom se společně pokusili plánované rušení školy odvrátit. Následně má na tuto školu přijít i můj vnuk," dodala.

Lidé z Aše a okolních obcí se začali bouřit poté, co se na veřejnost dostala pracovní verze dokumentu, jenž se zabýval rušením některých středních škol v Karlovarském kraji.

„Na jednání jsem přítomným stručně vysvětlil příčiny, které vedly Odbor školství, mládeže a tělovýchovy (OŠMT) Karlovarského kraje k přípravě materiálu ´Stabilizace středního školství´, a ujistil jsem je, že nedojde ke zrušení ašského gymnázia a střední odborné školy," uvedl Václav Sloup.

„Podmínkou však je aktivní práce nového ředitele Petra Jelínka a celého pedagogického sboru k pozvednutí úrovně jím řízené školy," poznamenal Sloup s tím, že si s budoucím ředitelem školy ujasnili také postup při řešení využitelnosti budov, které má škola k dispozici, a postup při zpracování plánu oprav a údržby nutných nemovitostí.

S rušením nesouhlasí především sami studenti.

„Všichni jsme se mezi sebou shodli, že jedinou možností by bylo odejít studovat do Chebu, kdyby došlo na nejhorší," řekla jedenáctiletá žákyně Barbora Jana Čičáková z Aše. „ Do Sokolova nebo Karlových Varů by to bylo hrozně daleko," dodala studentka.

„Schůzku vnímáme pozitivně. Jednání jsme opouštěli ve shodě," uvedla zástupkyně všech rodičů Alena Žohová z Aše.

„Zástupci politických stran se domluvili na tom, že přes všechny možné názorové neshody je záchrana ašského gymnázia společná věc a je jen potřeba se společně sjednotit a domluvit na dalších krocích," dodala.

„Ašsko, jako nejzápadnější a nejvzdálenější mikroregion Karlovarského kraje, je ve svém dalším rozvoji závislé mimo jiné zejména na fungujícím středním a učňovském školství. To je předpokladem pro budoucí zaměstnanost, zájem investorů a další prosperity," vyjádřil se starosta Aše Dalibor Blažek.

Autor: Jan Buriánek

4.7.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Integrovaná střední škola technicko-ekonomická v Sokolově. Původní budova navazuje na nový skelet.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Plesná - Špatný technický stav Dětského domova v Plesné se rozhodl vyřešit Karlovarský kraj. Domov se v letošním roce dočká nových oken a elektroinstalace.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení