VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti zúročili měsíce pečlivé práce

Cheb - Krajské kolo Karlovarského kraje se na chebském gymnáziu koná již řadu let. A rok od roku soutěží víc prací.

18.4.2013
SDÍLEJ:

Jednu ze zajímavých a kvalitních prací odprezentovali například chebští gymnazisté Anna Vaňková s Jiřím Bufkou (na snímku). Ti provedli jedinečný mineralogický průzkum na Chebsku a Ašsku. Foto: Deník/ Václava Simeonová

Talentovaní studenti z celého Karlovarského kraje zamířili do Chebu. Právě na místním gymnáziu se ve středu konalo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti (SOČ). A k vidění zde byly práce i na bakalářské úrovni.

Jednu ze zajímavých a kvalitních prací odprezentovali například chebští gymnazisté Anna Vaňková s Jiřím Bufkou (na snímku). Ti provedli jedinečný mineralogický průzkum na Chebsku a Ašsku.

„Snažili jsme se najít téma, které bude atraktivní, neprozkoumané a bude nám blízké," vysvětlil Jiří Bufka. „A s volbou nám moc pomohla vedoucí naší práce Radka Králová. Nejen za to si zaslouží náš dík."

Právě jejich práce patřila k těm nejlepším, a tak není divu, že do celostátního kola postoupili. Tím ale jejich úspěch nekončí.

„Díky chebskému infocentru bude naše práce součástí brožury o Chebsku," prozradila Anna Vaňková. „O výsledky našeho průzkumu má zájem také Karlovarský kraj." Chebský region totiž nebyl z mineralogického hlediska příliš prozkoumaný, a tak jde o jedinečnou záležitost. Jak oba studenti potvrdili, roční úsilí stálo za to. „Podařilo se nám například objevit lazulit, který se v našem regionu vyskytuje zřídka. Bohužel jsme díky průzkumu zjistili, že jsou někteří lidé kvůli vzorkům minerálů schopní i velkého vandalství," posteskl si Jiří Bufek.

Krajské kolo Karlovarského kraje se na chebském gymnáziu koná již řadu let. A rok od roku soutěží víc prací.

„Zájem studentů byl i letos vyšší, 37 žáků přijelo na krajské kolo s celkem 29 pracemi," vysvětlila Pavla Jalovcová, garant krajského kola. Některé SOČ zpracovávají jednotlivci, některé také týmy. „Zastoupeno bylo 13 oborů z možných 18," podotkla s tím, že největší zájem bývá třeba o informatiku, biologii a humanitní vědy. „Jsme rádi, že se zapojuje stále víc studentů. Navíc jim úspěch v soutěži zvýší šanci přijetí na vysokou školu," dodala Pavla Jalovcová.

Do celostátní ho kola, které se koná v Brně postoupilo 10 prací.

Chemie – Červenková Anna- Gymnázium Sokolov

Biologie – Liška Martin – G a OA Mariánské Lázně

Geologie a geografie – Bufka Jiří, Vaňková Anna – Gymnázium Cheb

Ochrana a tvorba životního prostředí – Ptáček Marek – SPŠ Ostrov

Strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design –Rődlová Klára – SPŠ Ostrov

Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace – Rehák Petr – SPŠ Ostrov

Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie – Zindr Kryštov – 1. české gymnázium Karlovy Vary

Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času – Zadranská Lada - G a OA Mariánské Lázně

Teorie kultury, umění a umělecké obory – Vašek Pavel – G a OA Chodov

Filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenské obory – Bartošová Denisa, Svobodová Tereza - 1. české gymnázium Karlovy Vary

Informatika – Provazník David, Prokop Štefan – SPŠ Ostrov

Autor: Václava Simeonová

18.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Vykrádal auta, teď spadla klec

Cheb - Zloděje, který vykrádal zaparkovaná auta, dopadli chebští policisté. Jednatřicetiletý muž se nejméně ve třech případech v červenci a srpnu násilím vloupal do vozidel.

Do začátku nového školního roku bude oprava hotová

Aš – Základní škola v ašské Kamenné ulici bude mít od začátku nového školního roku nový výtah a plynovou kotelnu. Obě investiční akce za přibližně 3,5 milionu korun v těchto dnech vrcholí a do konce prázdnin by mělo být hotovo.

Peníze navíc ještě města a obce nemají, ale už vědí, jak je použít

Karlovarský kraj - Novela zákona o rozpočtovém určení daní od příštího roku zvyšuje podíl obcí a měst na vybrané dani z přidané hodnoty ze současných 21,4 procenta na 23,58 procenta. A obce i města v celém kraji už mají jasnou představu, co s penězi, které dostanou, budou dělat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení