VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Svobodná chebská škola už podruhé uspěla v anketě Gympl roku

Cheb - Otázka pro Lenku Malkovskou, ředitelku Svobodné chebské školy. 

4.12.2013
SDÍLEJ:

Lenka Malkovská. Foto: Archív

Otázka pro Lenku Malkovskou, ředitelku Svobodné chebské školy: 

Svobodná chebská škola už podruhé uspěla v anketě Gympl roku. Hodnocení absolventů ještě není zveřejněné, ale už je jasné, že škola opět bodovala u stávajících studentů. Ti ji totiž opět 'vynesli' na první příčku. Jak se na tento úspěch díváte?

Samozřejmě že potěší, pokud studenti dají najevo, že prostředí, ve kterém se vzdělávají, je pro ně přínosné, inspirativní a podněcující k úsilí. Je to jedním z důležitých cílů naší alternace vzdělávání. Pokud by však nebylo dosahováno i cíle druhého, a sice kvality úrovně vzdělávání, pak by to nemělo význam. Zatím ve dvaadvacetileté existenci školy nedošlo k tomu, že by některý z těchto cílů nebyl naplňován. A pokud nás studenti ohodnotí jako smysluplnou školu, zároveň se úspěšně zviditelňují v soutěžích i na celostátní úrovni a dosahují velmi dobrých studijních výsledků (loni u maturit všichni uspěli, 63 procent s vyznamenáním a 30 procent se samými jedničkami), pak asi není důvod být nespokojen. A hodnocení absolventů, dnes i velmi úspěšných lidí, přímo zahřeje. Škola je však živý organismus, kde se mění pedagogové, studenti a s tím i rodiče, proto velmi potěší, pokud je úspěch opakovaný.

Jsme velmi rádi, že tím zároveň reprezentujeme město Cheb.

Věřím, že pedagogové, studenti a samozřejmě rodiče budou i nadále vytvářet prostředí vzájemného respektu, úcty, slušnosti a pohody.

Autor: Václava Simeonová

4.12.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení