VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Termín na přiznání k dani z nemovitosti se blíží

Chebsko - Úřední doba bude prodloužená i na finančních úřadech na Chebsku. 

23.1.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/ Archiv

U telefonu Čestmír Kubera, ředitel Finančního úřadu pro Karlovarský kraj: 

Kolik času mají ještě občané na přiznání k dani z nemovitostí? A budou kvůli tomu na finančních úřadech prodloužené úřední doby?

Lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí končí letos v pátek 31. ledna 2014. Územní pracoviště Finančního úřadu pro Karlovarský kraj za tím účelem prodlužují v posledním týdnu ledna svou úřední dobu, a to v Karlových Varech, Sokolově a Chebu v úterý a ve čtvrtek od 8 do 16 hodin, v pátek do 17 hodin. Na územních pracovištích v Mariánských Lázních, Ostrově, Kraslicích a v Aši bude úřední doba v úterý, ve čtvrtek i v pátek mimořádně zabezpečována od 8 do 14 hodin. Úřední hodiny v pondělí i ve středu zůstávají zachovány jednotně od 8:00 do 17 hodin.

Povinnost podání přiznání se nevztahuje na všechny poplatníky, některé změny však přinesla novelizace zákona s účinností pro letošní rok. Dotýká se převážně podnikatelských subjektů v případě plošných staveb nově specifikovaných v příloze zákona, změnou zápočtu dalších nadzemních podlaží, která může vést ke snížení dosavadní daňové povinnosti nebo novým zdaněním pozemků pro výstavbu vodáren, kanalizací, úpraven vody nebo pro veřejnou dopravu. Občanů se spíše významněji dotkne povinnost přiznávat pozemky pod bytovými domy, přestože nejsou vlastníky žádné bytové jednotky v daném domě. Naopak, povinnost podat daňové přiznání nemají vlastníci bytových jednotek, jejichž součástí je i pozemek pod stavbou, přestože se jejich daňová povinnost poněkud zvýší v důsledku změny způsobu jejího výpočtu – mírným navýšením koeficientu základu daně. Tradičně pak daňová přiznání nepodávají vesměs poplatníci, u kterých v roce 2013 nedošlo ke změně rozsahu jejich vlastnictví. Přepočet a vyměření takovýchto povinností zabezpečí správci daně z úřední povinnosti. Bližší informace k rozsahu změn zákona i povinností spojených s podáním přiznání lze získat na internetových stránkách www.financnisprava.cz.

Daňové přiznání lze mimo pracoviště finančních úřadů účinně podat také prostřednictvím nebo s využitím daňového portálu dostupného z internetových stránek finanční správy, a to s výhodou použití jeho interaktivního formuláře, který disponuje všemi potřebnými a aktualizovanými parametry, jako jsou sazby, průměrné ceny půdy nebo koeficienty.

Pro zaplacení daně z nemovitých věcí zůstává zachován termín do konce května 2014, kdy daňová správa bude s předstihem distribuovat i příslušné poštovní složenky.

Autor: Václava Simeonová

23.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ještě do konce prázdnin je v chebské městské knihovně k vidění výstava s výmluvným názvem Svět Sherlocka Holmese.

Sherlock Holmes ožívá v knihovně

Dobrý stav vody si pochvalovali i účastníci Dne Ohře. Vodácká sezona na Ohři končí v říjnu.

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Kamion kočárky nedovezl, skončil v plamenech

Františkovy Lázně – Technická závada stojí za požárem kamionu u Františkových Lázní. Kamion převážel dvě stovky kočárků.

Trhy mají v lázních úspěch, v Aši se teď budou konat jen jednou měsíčně

Chebsko - Kdy a kde budou mít farmářské trhy úspěch, to je těžké odhadnout. A to i pro jejich zkušené organizátory. Například v Chebu se zatím neujaly, oproti tomu ve Františkových či Mariánských Lázních mají úspěch.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení