VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trať u Chebu opět ochromila výluka

Cheb, Schirnding - Na železniční trati Cheb Schirnding je v tomto týdnu plánovaná výluka.

15.7.2015
SDÍLEJ:

Trať u Chebu opět ochromila výluka. Po trati se pohybují pracovníci SŽDC s měřícími přístroji. Foto: Deník/Jan Buriánek

Lidé, kteří se potřebují do Německa dostat za prací anebo za nákupy, musejí využít náhradní autobusovou dopravu. Důvodem jsou poslední úpravy na zrekonstruovaném koridoru. V těchto dnech pracovníci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) například kontrolují terén kolem nově usazených kolejí.

„V plánu máme výměnu upevňovadel s názvem Pandrol Fastclip FCI, které drží kolejnice na pražcích, svařování bezstykových kolejnic, úpravu svahu a kolejí a také zajistit dokončovací práce. Tak aby provoz na trati byl maximálně bezpečný," uvedl mluvčí SŽDC Marek Illiáš.

Výluka na této trati potrvá až do pátečního podvečera. V té době se musejí obrnit trpělivostí i řidiči. V některých dnech nepůjde totiž ani zabezpečovací zařízení, takže přes přejezd budou muset projíždět s větší opatrností. Po trati se totiž budou pohybovat pomocná kolejová vozidla, která však budou dávat upozornění zvukovou výstrahou.

„Za všechny vlaky jezdí náhradní autobusová doprava v úseku Cheb Schirnding podle výlukového jízdního řádu, který naleznou cestující na chebském nádraží," upřesnila mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Přestavba kolejí začala již v loňském roce, kdy trvala výluka několik měsíců.

„Všech pět přejezdů, které se na tomto kolejovém úseku nachází, dostalo nový asfaltový povrch. Dojde zde i k výměně zabezpečovacího zařízení," upřesnil mluvčí Marek Illiáš. „V průběhu letošního září a října zde následně dojde k výměně stávajícího zabezpečovacího zařízení typu Elexa za moderní, elektronické zabezpečovací zařízení typu AŽD J," potvrdil.

Během rekonstrukce kolejí, která trvala od podzimu loňského roku dosud, museli pracovníci drah například odstranit i část starého kamenného štěrku.

„V rámci této stavby byl starý štěrk odtěžen a převezen na zřízenou mobilní recyklační základnu, umístěnou v Pomezí nad Ohří, kde byl přetříděn, vyčištěn a část z něho byla vrácena zpět do stavby," informoval mluvčí SŽDC Marek Illiáš. Nevyhovující a znečištěná část štěrkového lože byla následně uložena na řízené skládce. „Na trati je tak odpovídající vrstva štěrkového lože, složená částečně z recyklátu a částečně z nového štěrku. Takže tím došlo k úspoře investičních nákladů," podotkl mluvčí. Celkové náklady na rekonstrukce koridorové trati dosáhnou 440 milionů korun. Koridor má Cheb opět propojit se západní Evropou, jak tomu bývalo před lety.

Autor: Jan Buriánek

15.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Keramická škola v Karlových Varech.

Památkáři protestují proti demolici keramky

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Zádub-Závišín - Dlouhé měsíce byla obec Zádub-Závišín na Chebsku bez usnášeníschopného zastupitelstva.

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení