V prvních patnácti minutách se hrál oboustraně vyrovnaný fotbal. Běhaví domácí hráči na malém hřišti nedali možnost hostujícím hráčům vymyslet pořádnou kombinaci. Ta se povedla až v 15. minutě kdy po přihrávce Řezáče z pravé strany se trefil kapitán Těšínský – 0:1. Domácí o minutu později mohli vyrovnat, ale Bílkova hlavička šla těsně vedle levé tyče Černého branky. Šance se poté střídaly na obou stranách.

Baník Bukovany 1
Union Cheb 2
po poločase 0:1

Po gólu volaly šance Kohouta ve 27. minutě, kdy se uvolnil na pravé straně, ale jeho přízemní střelu Macháček kryl, a dále šance ve 37. minutě, když Sinkule, který měl za muže dosud odehráno 17 minut a odehrál velice dobré utkání, na levé straně našel Hudečka, jehož střela minula domácí branku.

Na druhé straně ve 34. minutě po ruce Šnebergera kopal přímý kop Krupička a Černý míč jen reflexivně vyboxoval zpět do pole. V poslední minutě tlak domácích sílil a po dvou autových vhazováních se ocitl tváří v tvář hostujícímu brankáři domácí Kavur. Jirka Černý nadvakrát jeho střely zneškodnil, a tak se šlo za mrazivého počasí do kabin za stavu 0:1 pro Union Cheb.

Druhý poločas zahájili domácí faulem ve 49. minutě na Šebestu. Domácí Kavur za to uviděl první žlutou kartu utkání a o minutu později se žlutilo znovu.

Za řeči ji viděl domácí Bílek. Po faulu Aleksiče v 56. minutě přišlo vyrovnání domácího týmu. Přímý kop napálil na branku Krupička, Černý míč reflexivně nadzvedl, ten se odrazil od břevna zpět do pole a dobíhající Bílek v pádu hlavou usměrnil míč za záda bezmocného Černého - 1:1. V 57. minutě kopal po faulu na Hudečka, u velkého vápna, přímý kop Řezáč, ale jeho pokus skončil po zásahu domácího brankáře nad brankou. V 62. minutě kopal Union roh, míče se zmocnili domácí hráči. Rychlým brejkem se dostali před Černého, ale ve vyložené šanci Krupička přestřelil branku. V 65. minutě střídání v domácím celku.

Formánka nahradil Kešner. V 66. minutě nejnebezpečnější hráč domácích Kavur našel podélným pasem Šindeláře. Střela z jeho kopaček naštěstí pro Union těsně minula pravou tyč. Domácí, hrající v druhé půli z kopce, i nadále zaměstnávali hostující obranu a výsledkem bylo několik rohových kopů, s kterými si Union naštěstí poradil. V 70. minutě stáhl domácí Krupička Těšínského a uviděl další žlutou kartu. V 71. minutě domácí využili možnosti dalšího střídání. Odstoupil Šindelář a nahradil jej Urban. Union se ve zbývajícím čase snažil vstřelit vítěznou branku. V 73. minutě to zkoušel Kohout po přihrávce Těšínského, ale střela se nevešla mezi tři tyče domácí branky. Ve snaze zklidnit průběh zápasu vystřídali i hosté. Dorostence Sinkuleho nahradil T. Rolník st..

V 84. minutě byl těsně za polovinou faulován hostující Hudeček. Míč si postavil Řezáč. Centr do velkého vápna se po zásahu domácího brankáře odrazil od několika hráčů k Šebestovi, který jej doklepl za záda domácího brankáře Macháčka – 1:2 V emotivně hraném závěru viděl v 86. minutě za faul na

Dobeše další žlutou kartu domácí Mika. Union ve snaze rozdrobit hru v závěru utkání ještě dvakrát vystřídal. V 88. minutě přišel místo Hudečka Stehlík a o minutu později Řezáče nahradil Mariška. Hlavní rozhodčí Pavel Janeček, kterému na lajnách asistovali Miroslav Cvrk a Radim Adamec, nastavil tři minuty. Ve zbývající hrací době Union vedení udržel a za vítězství 2:1 si z Bukovan odvezl velice cenné tři body.

Na domácím trávníku se hráči Unionu Cheb představí již ve čtvrtek 28. 10. 2010, kdy v předehrávce 17. kola Fincentrum krajského přeboru budou v okresním derby hostit tým FC Františkovy Lázně. Výkop je v 15.30 hodin. O víkendu má FK Union Cheb volný los a o týden později hraje na hřišti vedoucího celku krajského přeboru B. Sokolov B.

FK Union Cheb 2001: Černý - Rolník T.ml., Šneberger, Aleksič, Sinkule (81. Rolník T. st.) - Dobeš, Šebesta, Hudeček (88. Stehlík), Řezáč (89. Mariška), Těšínský, Kohout. Připraveni: Duc Anh Mai, Kubinec. Trenér: Miroslav Šebesta. Žk:4:0. Rozhodčí: Pavel Janeček, Miroslav Cvrk, Radim Adamec, delegát: Miroslav Skála.