VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ustavující zastupitelstvo v lázních? Možná 15. prosince

Františkovy Lázně –Ani měsíc a půl po komunálních volbách ve Františkových Lázních se neuskutečnilo ustavující jednání nových městských zastupitelů, které by určilo nové vedení města.

29.11.2010
SDÍLEJ:

Ivo Mlatilík. Foto: Foto: archiv I. M.

Ani měsíc a půl po komunálních volbách ve Františkových Lázních se neuskutečnilo ustavující jednání nových městských zastupitelů, které by určilo nové vedení města. Někteří volení představitelé občanů už proti situaci začínají brojit. Naopak Ivo Mlátilík, který stále stojí v čele města, si nemyslí, že by se zde dělo něco protizákonného.

„Krajský soud v Plzni obě podané stížnosti k průběhu voleb zamítl jako nedůvodné. Usnesení krajského soudu nabylo právní moci dnem vyvěšení na úřední desce – 18. listopadu,“ je uvedeno v otevřeném dopisu starostovi Mlátilíkovi. Tento dokument redakci předal zastupitel František Šnajdauf. Ten uvedl, že otevřený dopis se brzo dostane do všech domácností ve městě.

„Od tohoto data jste povinen podle zákona svolat ustavující jednání Zastupitelstva města Františkovy Lázně nejpozději do 15 dnů, to je do pátku 3. prosince. Nově zvolení zastupitelé z výše uvedených volebních stran se dozvídají bohužel pouze ze sdělovacích prostředků, že uvažujete o termínu 15. prosince, kdy by se mělo odehrát ustavující jednání zastupitelstva. Důrazně vás upozorňujeme na skutečnost, že svoláním zastupitelstva po termínu 3. prosince dojde z vaší strany k porušení platného zákona. Nehledě k tomu, že se cítíme šikanováni a omezováni, neboť, kromě prvních zákonných deseti dnů od voleb, nemůže nikdo z nás opustit město na dobu delší osmi dnů, abyste ´náhodou´ v té době zastupitelstvo nesvolal,“ zaznělo také v dopise.

„S dodržováním platných zákonů republiky a Ústavy ČR nemám zdaleka takový problém, jako hulvát, v současnosti náhradník zastupitel František Šnajdauf, odsouzený za nemorální, sprosté a nezákonné chování při jednáních zastupitelstva. Pokud někdo má pocit, že cokoliv porušuji, může podat stížnost v souladu se zákonem,“ reagoval na dopis Ivo Mlátilík. „V příštích dvou týdnech máme ještě důležitá jednání okolo dotací na multifunkční hřiště. Jde asi o 40 milionů korun,“ vyčíslil Mlátilík. „Takže myslím, že datum ustavujícího zastupitelstva není v porovnání s objemem těchto financí tak důležitý. Dále trvám na předběžném termínu 15. prosince. Když na mne budou činěny nejrůznější tlaky, tak jsem schopen svolat ustavující zastupitelstvo třeba až v březnu,“ neskrýval.

Autor: Vladimír Kučera

29.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení