VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V boji proti domácímu násilí pomůže i mapování situace

Chebsko - Nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s., odstartovala na Chebsku v rámci projektu ´Bojovníci proti násilí na ženách´ velký dotazníkový průzkum. Pomohou i studenti.

7.3.2015
SDÍLEJ:

SNAHA O VYMÝCENÍ NEŠVARU! Organizace Pomoc v nouzi, o.p.s., už na Chebsku odstartovala dotazníkový průzkum zaměřený na domácí násilí. Foto: Foto:Deník/Vladimír Kučera

Neřešené domácí násilí časem eskaluje, varují odborníci. A tento nešvar se nevyhýbá ani obyvatelům Chebska. Hovoří o tom statistiky Intervenčního centra v Karlovarském kraji pro osoby ohrožené domácím násilím, jehož jedna z poboček sídlí přímo v Chebu. A právě proto odstartovala v tomto týdnu nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s., v rámci projektu ´Bojovníci proti násilí na ženách´ velký dotazníkový průzkum. Oslovit hodlá až 1200 lidí z celého Karlovarského kraje.

Tazatelé se hodlají respondentů mimo jiné ptát, jaké služby jim chybí v místě, kde žijí. Zároveň se budou snažit dozvědět, co lidé vědí o problematice domácího násilí a nebezpečného pronásledování neboli stalkingu.

S dotazníky neziskovka zamíří zejména do Chebu, Františkových Lázní, Jáchymova, Kraslic, Sokolova, Žlutic a dalších měst a obcí. „Prostřednictvím veřejného průzkumu se snažíme zjistit konkrétní potřeby místních obyvatel a cílových skupin," vysvětloval Milan Hloušek, PR manažer organizace Pomoc v nouzi, o.p.s.

„Po získání potřebného množství dat vypracujeme podrobnou analýzu výstupů. Výsledky si samozřejmě nenecháme pro sebe, ale seznámíme s nimi radnice měst, kde jsme občany oslovovali, a také širokou veřejnost prostřednictvím médií či obecních zpravodajů," dodal Milan Hloušek. S průzkumem v ulicích měst začínají pomáhat například dobrovolníci z řad studentů. „Rádi bychom touto cestou požádali veřejnost o spolupráci. Věnujte nám prosím chvilku při vyplňování dotazníku, který je naprosto anonymní. Tím, že odpovíte na pár otázek, přispějete k hlubšímu zmapování potřeb v místě vašeho bydliště a pomůžete nám lépe zaměřit naši osvětovou kampaň, jejímž cílem je posilování povědomí o problematice domácího násilí a stalkingu," vzkázal čtenářům Chebského deníku Milan Hloušek.

Patnáctiletý František Strecker ze Žírovic jako dobrovolník s dotazníkem vyrazil do ulic Františkových Lázní a okolí. „Zatím jsem se s žádnou negativní reakcí dotazovaných nesetkal," usmíval se. „Je to ale doslova ´mravenčí práce´," neskrýval.

Dotazníkové šetření potrvá až do konce března. Po zpracování získaných dat budou výstupy průzkumu volně k dispozici na internetových stránkách www.pomocvnouziops.cz. Již dnes se lidé na tomto webu mohou dozvědět bližší informace o projektu Bojovníci proti násilí na ženách, který se realizuje za podpory grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Autor: Vladimír Kučera

7.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Vykrádal auta, teď spadla klec

Cheb - Zloděje, který vykrádal zaparkovaná auta, dopadli chebští policisté. Jednatřicetiletý muž se nejméně ve třech případech v červenci a srpnu násilím vloupal do vozidel.

Do začátku nového školního roku bude oprava hotová

Aš – Základní škola v ašské Kamenné ulici bude mít od začátku nového školního roku nový výtah a plynovou kotelnu. Obě investiční akce za přibližně 3,5 milionu korun v těchto dnech vrcholí a do konce prázdnin by mělo být hotovo.

Peníze navíc ještě města a obce nemají, ale už vědí, jak je použít

Karlovarský kraj - Novela zákona o rozpočtovém určení daní od příštího roku zvyšuje podíl obcí a měst na vybrané dani z přidané hodnoty ze současných 21,4 procenta na 23,58 procenta. A obce i města v celém kraji už mají jasnou představu, co s penězi, které dostanou, budou dělat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení