VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vandalové zničili ozdobné artefakty nad řekou Ohří

Cheb – Obrovskou škodu napáchali vandalové na výtvarných dílech nad řekou Ohří v části zvané Egerwarte v Chebu. Výzdobu zde na konci školního roku instalovaly desítky žáků nejen ze všech chebských základních škol, ale i z těch německých.

18.7.2017
SDÍLEJ:

Díky školákům se část lesa u chebské vyhlídky Egerwarte stala místem, které je galerií v přírodě, a láká tak lidi k návštěvě. Bohužel se našli vandalové, kteří díla poničili.Foto: Deník / Buriánek Jan

Práce, které byly poničené, již pracovníci úřadu odvezli a do areálu se už nikdy nevrátí. Byly to totiž unikátní výtvory. Přitom zkrášlení celého areálu vyšlo na půl milionu korun. „Velmi nás mrzí, že se našel někdo, kdo tak krásné exponáty poničil. Škodu však přesně vyčíslenou zatím nemáme,“ neskrýval rozhořčení chebský místostarosta Zdeněk Hrkal.

Poničeny byly u vyhlídky Egerwarte například pestrobarevné větrníky, které vandalové ulámali, anebo rozbili i výtvarná hnízda ptáků. „Všechna výtvarná díla, která se na cestě k vyhlídce Egerwarte nachází, jsou jedinečná. A ta, co byla poškozena, už se na své místo nevrátí. Tudíž bude toto prostranství o tyto exponáty chudší. I když se tedy snažíme udělat město hezčí, najdou se tací, kteří si ničeho takového neváží,“ sdělil místostarosta Zdeněk Hrkal.

V úvahu by připadaly fotopasti, ale to je podle vedení města běh na dlouhou trať. „V tuto chvíli jednak nemáme tolik fotopastí k dispozici, abychom je kolem vyhlídky Egerwarte rozmístili, a druhak se ve finále může stát, že když nainstalujeme fotopasti jen na části upraveného území, vandalové poničí zase jinou lokalitu,“ vylíčil místostarosta Hrkal. V území kolem Egerwarte navíc není zatím ani elektrické vedení, takže i to komplikuje umístění jednotlivých kamer či fotopastí. 

Školáci ze základních škol v Chebu a Waldsassenu pracovali na vylepšení lokality kolem Egerwarte celkem půl roku. Za tu dobu tam vybudovali například barevné větrníky, hliněné a barevné obličeje, jeskynní malby anebo hliněná hnízda ptáků.

Území kolem řeky Ohře patří již desítky let k nejnavštěvovanějším místům v Chebu. Lidé tu procházkou chodí až do Františkových Lázní anebo na nedalekou vyhaslou sopku Komorní hůrka. V příštím roce má území projít dalšími úpravami, které má na starost přímo město Cheb, a vzniknout by zde mělo například bludiště pro děti, odpočinkový altán a výstava kamenů. Celý areál následně ponese jméno Goethův naučný lesopark.

Autor: Jan Buriánek

18.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Ještě do konce prázdnin je v chebské městské knihovně k vidění výstava s výmluvným názvem Svět Sherlocka Holmese.

Sherlock Holmes ožívá v knihovně

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Kamion kočárky nedovezl, skončil v plamenech

Františkovy Lázně – Technická závada stojí za požárem kamionu u Františkových Lázní. Kamion převážel dvě stovky kočárků.

Trhy mají v lázních úspěch, v Aši se teď budou konat jen jednou měsíčně

Chebsko - Kdy a kde budou mít farmářské trhy úspěch, to je těžké odhadnout. A to i pro jejich zkušené organizátory. Například v Chebu se zatím neujaly, oproti tomu ve Františkových či Mariánských Lázních mají úspěch.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení