VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve škole by měl vládout duch přátelství, důvěry a klidu

Cheb – Poznejte Integrovanou střední školu v Chebu.

28.9.2010
SDÍLEJ:

Integrovaná střední škola v Chebu. Foto: Foto: ISŠ Cheb

Vážení čtenáři, rádi bychom vám přinášeli střípky ze života v naší škole. Zajímavosti, ale i důležité informace, které by vás mohly zajímat. Škola jako taková je živoucí organismus, dýchá, vyvíjí se. Občas je jako rozverné dítě, plná života a očekávání, jindy zas připomíná rozvážného kmeta, rozjímá a vstřebává zkušenosti.

ISŠ Cheb se svými cca 1500 žáky je opravdu školou velkou. Není důležité (samozřejmě, že je), jak je tato instituce velká, ale jak přistupuje ke svým ovečkám (žákům). Nová koncepce, s kterou nastoupil do funkce ředitele školy PhDr. Miroslav Liška, je zásadní změnou přístupu a pojetí výchovně vzdělávacího procesu. Zřetelně se zde mísí snaha o zvýšení kvality výuky a zlepšení personálních vztahů, což je velice pozitivní směřování.

Na jedné straně chceme uchazečům o vzdělání zajistit dostatečný výběr perspektivních oborů, kvalitní výuku kvalifikovanými pedagogy a na straně druhé si uvědomujeme problémy, které se ve škole mohou vyskytnout, a proto jsme se postavili tvrdě v boji proti drogám, alkoholu a šikaně.

Samozřejmě je navýsost důležité zajistit kvalitní výuku, ale pokud tato výuka neprobíhá v bezpečném prostředí, není efektivní. Děláme vše proto, aby v ISŠ Cheb vládl duch přátelství, důvěry a klidu. Proti každému, kdo by chtěl tato pravidla narušit, velice tvrdě zakročíme.

Velkou výzvou je snaha umožnit žákům projevit svůj názor, aby byl slyšet hlas, nápady, problémy, návrhy… I s tímto se v dalším směřování školy počítá.

Zapomněli jsme zmínit jednu důležitou informaci, a tou je disciplína. Bez disciplíny a přesných pravidel nemůže fungovat žádná instituce. Proto jsou u nás ve škole stanovena jasná transparentní pravidla, jejichž dodržování budeme hlídat a prosazovat.

Možnosti školy jsou velice široké a hodláme je bezezbytku využít.

Významnou změnou je kompletní přerod vedení školy, kde nezůstal kámen na kameni, tedy zástupce na zástupci. Velkou posilou týmu vedení školy je Mgr. Tomáš Mašek (na fotu vlevo) zástupce ředitele pro teoretické vyučování, který k nám přišel z gymnázia v Karlových Varech. Tento mladý energický muž odpověděl na pár otázek:

Uslyšíte ISŠ Cheb, co vás napadne jako první?

Naše škola, moje práce, společná cesta.

Co si myslíte, že je největším problémem školy?

Aktuálně je největším problémem, podobně jako na jiných středních školách v Karlovarském kraji, pokles počtu žáků. Tento stav, který je způsoben zejména demografickou situací, s sebou přináší celou řadu zejména finančních, organizačních a personálních potíží, které vyžadují okamžitá řešení.

A největším pozitivem ..?

Jsem přesvědčen, že v současné době je největším pozitivem školy vytvoření nové koncepce jejího rozvoje. Mezi klíčové priority příštích let patří: zvýšení kvality výuky, přizpůsobení oborové struktury pracovnímu trhu, profesní rozvoj zaměstnanců a ekonomická stabilizace.

Prozradíte, jaké úkoly vás čekají v tomto školním roce?

Nejdůležitějšími úkoly letošního školního roku, za jejichž uskutečnění odpovídám, jsou: příprava a realizace plánu osobnostního rozvoje zaměstnanců, aplikace nového systému jejich hodnocení a optimalizace průběhu výchovně – vzdělávacího procesu.

(thb)

28.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení