VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veřejná prezentace studie Aritmy zaujala celou řadu lidí

Aš -Návštěvníci bývalého učňovského střediska si mohli celý objekt sami prohlédnout.

26.10.2011
SDÍLEJ:

BUDOUCÍM KONCERTNÍM SÁLEM Klubíčka provázel zájemce Václav Ponikelský, provozovatel Klubíčka. V místnosti na snímku by mělo vzniknout pódium a zázemí pro vystupující. Foto: Deník/ Nataša Šmatová

Veřejná prezentace studie objektu Aritmy v Aši zaujala nečekané množství lidí. Obyvatelé města se přišli podívat, jak by mohl být rozlehlý areál využit. Podle studie, kterou předložil architekt Václav Zůna, je vhodné využít bývalé učiliště jako centrum kulturního života, protože k tomu vybízí.

„Mohla by se rozšířit spádová oblast klubu, protože je například blíž Krásná než byla původnímu Klubíčku, je tu okolo spousta parkovacích míst, dosud méně využívaných a navíc by toto místo dostalo příležitost přitáhnout lidi do míst, která jsou teď vnímána jako periferie města,” vysvětlil, proč právě Aritma dostala přednost před dalšími objekty, které kulturní komise Aše navštívila.

Klubíčko by tu mělo vzniknout do května příštího roku, alespoň takový je tlak.

Rozlehlý objekt ovšem nabízí ještě další prostory k využití. Studie architekta Zůny počítá s tím, že by se do druhé části přestěhovala Základní umělecká škola (ZUŠ). Veřejnost, která prezentaci navštívila, ale nejméně z poloviny neshledávala toto spojení jako šťastné.

Mimo jiné také padl dotaz - co když opět někdo Klubíčko podpálí?

„Z hlediska protipožárního zabezpečení bude stavba odpovídat těm nejpřísnějším normám. Objekt případné ZUŠ by byl stavebně oddělen protipožárními přepážkami a protipožárními dveřmi, takže toto nebezpečí bude minimalizováno tak jako u všech veřejných budov. Požáry Klubíčka vždy vznikly zapálením dřevěné střechy či dřevěného přístavku. Při pohledu na konstrukci této průmyslové stavby si to nedovedu představit,” reagoval starosta Aše Dalibor Blažek.

„Ke spojení kulturního centra a ZUŠ jsou názory různé a bude se o nich i nadále diskutovat. Velmi účelově se spojuje hudební škola a rockový klub Klubíčko. Náš záměr je ale vytvoření centra se širokou kulturní nabídkou a pestrou možností využití. Měly by zde být víceúčelové sály pro divadelní soubor, Ašlerky, vernisáže, pro výuku baletu ale také pro různé přednášky a společenské události. Prostor bude například vhodný pro maturitní plesy, kde variabilita sálů umožní zapojení více hudebních těles a nebo pro menší zábavy, pro které je sál AKS příliš velký. Pokud by došlo ke shodě a byla zde výhledově vybudována také hudební škola, získala by vysokou přidanou hodnotu v rozsáhlých prostorových možnostech i možnosti využití sálů, které zde budou.”

Projekt využití by prý měl být hotový do roku 2013.

Autor: Nataša Šmatová

26.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hledaný muž: FERKO RADEK

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Ilustrační foto

Aš chce změnit bývalé kulturní středisko na komunitní centrum

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Falešný policista pokutoval sexuálního turistu. Inkasoval od něj 10 000 kor

Cheb – Obrat cizince toužícího po sexu se rozhodl pár podvodníčků. Čtyřicetiletý muž a jeho stejně stará partnerka vymysleli podfuk, ne příliš originální, ovšem účinný.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Pocta Skalníkovi, dendrologická stezka

Mariánské Lázně - Za krásu svých tolik obdivovaných parků vděčí Mariánské Lázně Václavu Skalníkovi. Od jeho příchodu do lázeňského městečka letos uplynula dvě století.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení