VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veteráni Nováková a Milota znovu na bedně

Mostek, Horní Nová Ves –V neděli už Brožková zvolila svoji kategorii D 21 A, kde suverénně zvítězila. Kovář běžel kategorii H 21 B a doběhl padesátý.

14.7.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Pavel Vydra

Dvěma závody ve východočeské oblasti začal letošní B žebříček Čechy v orientačním běhu, na který se sjelo více jak tisíc závodníků. Barvy Karlovarského kraje hájilo tucet běžců ze čtyř oddílů.

Sobotní klasickou trať uspořádal oddíl ze Studence v obci Mostek. Tratě byly postaveny v mírně zvlněném dobře průběžném terénu se středně hustou sítí cest a průseků. V cestě stály hlavně různě husté porosty. Měřítko mapy bylo pro všechny kategorie 1:15000, na což si stěžovali mnozí veteráni. Čitelnost v místech s mnoha drobnými detaily byla horší.

Úsměvným jevem, který zapříčinil název mapy vytištěný netradičně na dolním okraji, bylo, že nemálo závodníků – zvláště těch starších – si na mapovém startu otočilo mapu vzhůru nohama a vybíhalo na opačnou stranu. Tento omyl znamenal i několikaminutovou ztrátu.

Noc ze soboty na neděli vyplnil pořádný liják, takže kamenitý podhorský les v Horní Nové Vsi u Lázní Bělohrad, kde sportovci z Nové Paky uspořádali krátkou trať, se stal ještě nebezpečnějším na pohyb. Však také několik jedinců muselo z důvodu pádu vyhledat po závodě lékařskou pomoc.

Dominantu lesa tvořil roztáhlý kopec poznamenaný dávnou těžbou kamene. Touto činností vznikly v prostoru stovky jam, údolíček nebo rýh. Rychlejší pohyb byl v těch místech prakticky nemožný. Zhruba polovina kontrol se skrývala právě tam.

Dobře si na závodech počínali veteráni Svatava Nováková ze Slovanu Karlovy Vary a Josef Milota z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK. Oba se dokázali po oba dny dostat na stupně vítězů.

Nováková obsadila v kategorii D 55 první a druhou příčku, Milota v kategorii H 40 skončil třetí a první.

Špatně si nevedli ani další mariánskolázeňští běžci. Luděk Bartoš doběhl v kategorii H 40 pokaždé na čtvrtém místě a jen o něco hůře dopadli jeho starší oddíloví kolegové Jan Fišák (6. a 4.) a Jan Sklenář (5. a 6.).

Karel Pilař a Jindřich Kovář – veteráni z oddílu KČT Aš – si pořád kladou vyšší cíle a poměřují se s mnohem mladšími borci v hlavních kategoriích. Tentokrát se jim ale vedlo nevalně. Pilař byl v sobotu hodnocen na 63. příčce v kategorii H 21 B a v neděli skončil v kategorii H 21A sedmdesátý.

Kovář se mohl v sobotu na klasické 12,6 km dlouhé trati s 22 kontrolami poměřit v kategorii H 21 C nejen se sedmi desítkami soupeřů ale také s naší dlouhodobě nejlepší reprezentantkou Danou Brožkovou ze Sportcentra Jičín.

Ta si tuto kategorii zvolila v rámci tréninkové přípravy na blížící se mistrovství světa ve Francii a nedopadla vůbec špatně. Na vítězného Krejsu z Chrasti (76 min. a 40 s.) sice ztrácela necelých pět minut, obsadila ale třetí příčku a ašskému Kovářovi na 28. místě nadělila šestnáct minut.

V neděli už Brožková zvolila svoji kategorii D 21 A, kde suverénně zvítězila. Kovář běžel kategorii H 21 B a doběhl padesátý.

Výsledky ostatních závodníků z Karlovarska: H 14 B – Vojtěch Bartoš (Mar. Lázně, 37. a 36), H 16 B – Jiří Frank (Aš, 21. a 13.), D14 B - Veronika Kubínová (10. a 24.), D 16 B – Marcela Žandová (obě K. Vary, 5. a 14), H 60 - Jaroslav Jirásek (Cheb, 22. a 24.)

14.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Ještě do konce prázdnin je v chebské městské knihovně k vidění výstava s výmluvným názvem Svět Sherlocka Holmese.

Sherlock Holmes ožívá v knihovně

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Kamion kočárky nedovezl, skončil v plamenech

Františkovy Lázně – Technická závada stojí za požárem kamionu u Františkových Lázní. Kamion převážel dvě stovky kočárků.

Trhy mají v lázních úspěch, v Aši se teď budou konat jen jednou měsíčně

Chebsko - Kdy a kde budou mít farmářské trhy úspěch, to je těžké odhadnout. A to i pro jejich zkušené organizátory. Například v Chebu se zatím neujaly, oproti tomu ve Františkových či Mariánských Lázních mají úspěch.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení