Vítězem fotbalového Master Cupu se stalo domácí mužstvo Skalné

Skalná – Třětí ročník turnaje starých pánů, který se mimořádně vydařil, je minulostí

19.3.2011

Ilustrační snímek.Foto: DENÍK/ Bedřich Klima

Celý tento podnik klapal bez problémů a celkově se turnaje zúčastnilo 125 hráčů s věkovým průměrem cca 43 let. Titul mistra nakonec získal tým Skalné, složený z talentů ze širokého okolí (Baniunynský, Vrba, Hrabovský, Kopecký, Irlweg, Salva, Hála, Nový, Finke, Masopust).

V rozhodujícím a také posledním zápase dne nastoupila Skalná, která potřebovala uhrát bod, proti Aši. Tým Aše vědom si toho, že skončí na třetím místě, hrál velice uvolněně a také se brzo ujal vedení za velké podpory diváků fandící Markétě Cheb. Poločas ale skončil nerozhodně 2:2. Ve druhé půli padaly nejprve tyčky na obou stranách, potom i branky. Tři minuty před koncem zcela vyrovnaného zápasu byl stav utkání 3:3. V samotném závěru se Skalné povedla pěkná kombinační akce, kdy hlavou skóroval „skalenský“ D. Masopust a bylo rozhodnuto.

O překvapení dne se opět postarali hráči Plesné, kteří sebrali za remízu 2:2 body „hvězdné“ Markétě (Speierl, Kamenický, Sedlák …). Markéta už po 20 vteřinách vedla 1:0, ale Plesná dokázala srovnat v poslední minutě gólem z penalty na konečných 2:2. Závěr turnaje vyšel dobře Country Chebu, který nakonec skončil na pěkném čtvrtém místě. O překvapení během turnajů se vždy spolehlivě staraly týmy Hazlova, Odravy a Plesné. Když měli jejich hráči den, tak favorité ztráceli body. Hranicím chybělo tentokrát více štěstí, když herně nehrály vůbec špatně. Hradební Cheb, to jsou pohodáři, kteří z devíti zápasů čtyřikrát remízovali a dvakrát prohráli o gól.

Překvapením je určitě poslední místo Vojtanova, mrzí hlavně dvě kontumační prohry za neúčast v posledním kole.
Poděkování patří určitě pánům rozhodčím, Janu Rajtmajerovi a Václavu Vošmikovi. Odřídili vše s naprostým přehledem.
Osobností ligy zvané Master Cup se za „celoživotní přínos světové kopané“ stal Zdeněk Smutný, hráč Odravy.
Nejlepším střelcem ligy byl nakonec Jan Hajmacher z Odravy, který se trefil celkem 12 x.

Odehrané zápasy 4. kola
Hazlov - Hradební 2:2; Country - Hranice 5:2; Markéta - Plesná 3:3; Odrava - Hranice 3:7; Country - Odrava 3:2; Vojtanov - Skalná 0:5 (kont.); Vojtanov - Aš 0:5 (kont.); Aš-Skalná 3:4.

Tabulka střelců
1. Hajmacher J. (Odrava) 12; 2. Repčík F. (Hranice) 12; 3. Průcha B. (Markéta) 10; 4. Irlweg K. (Skalná) 10; 5. Mihal M. (Hradební) 8; 6. Fiala R. (Aš) 8.
V případě rovnosti branek rozhodovalo datum narození, starší (Hajmacher) pak vyhrál soutěž střelců )

Věkový průměr mužstev
– ročník narození
1. Odrava 1962,9; 2. Plesná 1967,3; 3. Skalná 1967,7; 4. Country 1967,9; 5. Hranice 1968; 6. Hradební 1969,2; 7. Vojtanov 1970,7; 8. Markéta 1970,9; 9. Aš 1971,1; 10. Hazlov 1972,1.

(w)

19.3.2011

V malém kraji je nás už zase méně. Kde se pokles zastaví?

DALŠÍ SLAVNÁ „BALKONOVKA“ vznikla pro 50. ročník Tourfilmu. Tomáš Třeštík vyfotil cestovatele Miroslava Stingla.

Tip pro vás: Tourfilm slaví půl století

FOTOGALERIE/AUDIO: Energie smetla i Rytíře a je v tabulce první

Karlovy Vary - Energie se v šestém kole WSM ligy potkala s tabulkovým sousedem, do KV Areny dorazilo po třech letech k soutěžnímu utkání Kladno.

OTÁZKA PRO: Blanku Andrášikovou, z Muzea Cheb

I letos připravujete Knihobraní v chebském muzeu. Přiblížíte, kdy se na něj mohou lidé těšit?

Naši prvňáci z 1. ZŠ Cheb

Chebsko - Ve středu 27. září najdete v Chebském deníku prvňáky z 1. ZŠ Cheb.

Upadl jsem na zem a útočník mě stále bil, líčí útok napadený záchranář

Karlovarský kraj – Z brutálního útoku jednadvacetiletého agresora se od víkendu zotavuje řidič Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje. Při opakovaném napadání utrpěl vážná poranění v obličeji a zatím netuší, kdy se bude moci vrátit zpět pomáhat svým kolegům zachraňovat životy.