VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vládní agentura v Chebu nekončí

Cheb – V úterý 6. dubna dojde k setkání LP Cheb, na kterém se uskuteční první prezentace nové verze strategického plánu, snad i za účasti chebských radních, kteří dostali pozvání, a bude se diskutovat o přijetí této verze, případně se dohodnou poslední úpravy.

1.4.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Agentura pro sociální začleňování popřela informace o tom, že by od ledna letošního roku nepokračovala v Chebu v práci. Tato nepřesnost zazněla v článku o vzdělávacím projektu občanského sdružení Rokršti.

„Agentura svou činnost v Chebu nekončí, ba právě naopak,“ poznamenal Václav Zeman z Úřadu vlády – Agentury pro sociální začleňování.
„V současnosti je členy Lokálního partnerství (LP) Cheb, které sdružuje 13 hlavních subjektů zabývajících se v Chebu sociálním začleňováním dokončován strategický plán sociálního začleňování pro město Cheb,“ sdělil.

„Strategický plán LP Cheb v prvním podání vrátila Rada města lokálnímu partnerství k přepracování. Momentálně tedy pracujeme na druhé verzi podle připomínek Rady města,“ vysvětlil Bronislav Podlaha, lokální konzultant LP.

„Plán představuje konkrétní analýzu potřeb sociálně slabých obyvatel v oblastech bydlení, zaměstnávání, vzdělávání a navrhuje konkrétní projekty s konkrétními realizátory a termíny, které by řešily hlavní problémy. Opakované nepřijetí tohoto plánu by činnost partnerství nezastavilo, ale výrazně zbrzdilo a signalizovalo malý zájem města efektivně řešit problematiku sociálního vyloučení,“ sdělil dále Zeman.

V úterý 6. dubna dojde k setkání LP Cheb, na kterém se uskuteční první prezentace nové verze strategického plánu, snad i za účasti chebských radních, kteří dostali pozvání, a bude se diskutovat o přijetí této verze, případně se dohodnou poslední úpravy.

„Z hlediska národnostního složení patří Cheb vedle Sokolova a Karlových Varů k oblastem s největším podílem osob s německou národností a zároveň se řadí k oblastem s nejvíce různorodou národnostní strukturou,“ uvádí se na webových stránkách Agentury. „Výrazně se proměnilo složení obyvatel v souvislosti s koncem druhé světové války. Po odsunu téměř poloviny chebských obyvatel do Německa postupně region osidlovali lidé z českého vnitrozemí i ze Slovenska, v další vlně pak přišli volyňští Češi, rumunští reemigranti a opět rodiny ze Slovenska. Současnou významnou národnostní menšinou na Chebsku jsou Vietnamci žijící zde zhruba od osmdesátých let dvacátého století. Neoficiální odhady hovoří až o šesti až sedmi tisících Vietnamců žijících na území Chebu. Podle hrubého odhadu žije dnes ve městě okolo 2 500 osob s připsanou etnicitou Romů, tedy osob, které o sobě jako o Romech hovoří či jsou za Romy považovány svým okolím. Podle odhadu romské poradkyně je z nich zhruba jedna třetina integrována do majoritní společnosti, zatímco zbylé dvě třetiny se nacházejí v pasti sociální exkluze. Ze zmiňované třetiny je pak neurčené procento rodin sociálním vyloučením ohroženo,“ pokračuje text na stránkách vládní Agentury pro sociální začleňování.

Autor: Nataša Šmatová

1.4.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Ilustrační foto

Pes vběhl motorkáři pod kolo

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Vykrádal auta, teď spadla klec

Cheb - Zloděje, který vykrádal zaparkovaná auta, dopadli chebští policisté. Jednatřicetiletý muž se nejméně ve třech případech v červenci a srpnu násilím vloupal do vozidel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení