VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vnitrobloky v historickém jádru budou půvabnější

Cheb - Novou zeleň, další podzemní kontejnery a nová parkovací stání. Takovým způsobem se chystá vedení města Chebu oživit některé z chebských vnitrobloků, z nichž některé jsou zanedbané.

20.7.2017
SDÍLEJ:

ZÁSTUPCI MĚSTA Chebu si prohlédli jednotlivé vnitrobloky v centru města. Chystá se jejich revitalizace.Foto: Deník / Buriánek Jan

Jakým způsobem se budou vnitrobloky zvelebovat, se domlouval při jejich obhlídce starosta města Antonín Jalovec s oběma svými zástupci, vedoucími odborů správy majetku a investic a radním Filipem Kadlecem.

Při průchodu městem nahlédli do chebských vnitrobloků na Kostelním a Jánském náměstí, v ulicích Úzká, Jakubská, Židovská, Hradební či Dlouhá i do vnitrobloku na Růžovém kopečku u Myšárny.

„Na některé vnitrobloky máme již zpracovanou dokumentaci, nad dalšími si musíme sednout a určit priority a způsob financování. Jedná se především o úpravy komunikací, výstavbu dalších parkovacích míst, umístění podzemních kontejnerů a výsadby nové zeleně,“ popsal starosta Antonín Jalovec.

Zrekonstruované vnitrobloky by obyvatelům centra měly nabídnout jak příjemnější prostředí, tak i lepší možnosti pro parkování. Parkovacích míst je v historickém jádru našeho města akutní nedostatek.

V rámci projektu revitalizace lokality u nádraží, na který město získalo dotaci, se před několika lety dočkali obyvatelé Chebu například zrekonstruované ulice Riegerova, Obětí nacismu a Krátká. Mimo to tehdy nechalo město opravit také další souvislé úseky některých ulic, například Valdštejnovy. Rekonstrukce se dočkaly i dva vnitrobloky mezi ulicemi Valdštejnova, Evropská a Mánesova a mezi Dlouhou a Hradební.

Malebnějších vnitrobloků se před několika lety dočkali i lidé, kteří bydlí mezi chebskými ulicemi Nová, Krátká a Palackého. Jejich oprava vyšla tehdy městskou pokladnu na zhruba 7 milionů korun. Úpravy vnitrobloků byly součástí již zmiňovaného projektu revitalizace celé obytné lokality u vlakového a autobusového nádraží.

Autor: Jan Buriánek

20.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Ilustrační snímky z pořadu Malé lásky
15

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Karlovarský kraj - Jediné vítězství, jediné tři body. Tak ty si tentokrát dovezly celky z Karlovarského kraje hrající divizi ze hřišť soupeřů. Úspěšná byla Slavia Karlovy Vary, která vyplenila Přeštice poměrem 5:2.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Karlovarský kraj – Rušno bylo přes prázdniny ve školách v Karlovarském kraji.

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení