Jednala o nich pracovní skupina složená ze zástupců Karlovarského kraje, starostů obcí podél řeky, podniku Povodí Ohře nebo občanského sdružení Vodácká Ohře. „Možná se to zdá jako nepodstatná maličkost, ale nakládání s odpady je pro vodáky problém. Na své cestě většinou nemají kam nashromážděné odpadky vyhodit. Proto budou vytipována nejfrekventovanější místa, kam je třeba umístit nádoby na odpad. Nádoby by pak měly nainstalovat obce a odpad také pravidelně odvážet,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Plánují se i společné oslavy řeky. „Rozhodli jsme se vyhlásit krajský Den Ohře, který by měl být svátkem této důležité spojnice mezi lidmi a regiony, využívané v současnosti především ke sportu a rekreaci. Zároveň chceme upozornit, že je to důležitý ekologický a společenský prvek krajiny,“ vysvětlil Navrátil s tím, že oslavy budou navazovat na tradici založenou městem Kynšperk nad Ohří, které uspořádalo již 7 ročníků. V Kynšperku v tento den pořádají různé akce, jako je tradiční sjíždění řeky nebo hudební festivaly.

Zástupci Povodí Ohře informovali o průběhu realizace projektu „Česko-německá ekologická turistika“, v jehož rámci vzniká marketingová studie. Na českém území bude zaměřena především na ekologické využití řeky Ohře pro vodáckou turistiku a zvýšení bezpečnosti při jejím provozování. Na německé straně bude základním tématem využití území toku Ohře pro rekreační aktivity.

Druhou částí projektu je přestavba jezu na Ohři v karlovarských Tuhnicích, která byla zahájena v měsíci dubnu. Proto se na jednání diskutovalo rovněž o zabezpečení trasy, kudy budou moci vodáci přenášet lodě, než bude úprava jezu hotova. K dokončení stavby by mělo dojít v závěru letošního roku. V příštím roce už by měl jez sloužit k bezpečnému pohybu vodáků po řece.