VYBRAT REGION
Zavřít mapu

„Všem přeji především zdraví a co nejvíce úsměvů," měl jasno místostarosta Horký

Chebsko - I Odrava má za sebou úspěšný rok 2013. V první řadě se jim podařilo částečně opravit budovu tamního obecního úřadu.

3.1.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK

Redakce Chebského deníku požádala představitele měst, obcí i důležitých organizací regionu o jejich pohled na uplynulý rok i o přání do toho následujícího. Nikdo nezapomněl na zdraví občanů.

„Pokud mohu hovořit za Městské kulturní středisko (MKS) Františkovy Lázně, respektive Divadlo Boženy Němcové, musím říci, že se nám podařilo vrátit divadlu jeho duši a přizpůsobit repertoár široké veřejnosti, což se projevilo i ve zvýšené návštěvnosti jednotlivých představení," radoval se ředitel františkolázeňského MKS Arnošt Němec. „Hodláme pokračovat v nastaveném trendu, s cílem co nejvíce naše diváky a příznivce pobavit. Ti se mohou těšit na Karla Rodena a Janu Krausovou, Václava Vydru a herce vinohradského divadla, Ondřeje Vetchého, Lukáše Vaculíka a Kateřinu Hrachovcovou Herčíkovou, Oldřicha Kaisera, Jiřího Lábuse, Adélu Gondíkovou, Martina Zounara a další známé herce, nerad bych totiž někoho vynechal. Rád bych také popřál všem do roku 2014 hodně zdraví, štěstí, lásky a porozumění a vlastně vše, co si každý přeje a po čem touží."

Rok 2013 bilancovali také v Teplé. Přestože se městu nepodařilo prosadit výstavbu sociálního centra, které místní občané v referendu jasně smetli ze stolu, našly se věci, na které jsou v Teplé náležitě hrdí. „Máme vybudovanou novou ulici U Hřiště a kousek ulice Klášterní," uvedla starostka Teplé Jana Čížková. „V letošním roce plánujeme dokončit opravu historické radnice. Kromě toho chceme vybudovat nový chodník v ulici Havlíčkova." A co by starostka Jana Čížková popřála občanům Teplé? „Všechno nejlepší do nového roku. Ráda bych jim popřála hlavně optimismus. Přála bych si také, aby některé věci neviděli jen černě a více se zajímali o dění ve městě."

I Odrava má za sebou úspěšný rok 2013. „V první řadě se nám podařilo částečně opravit budovu obecního úřadu," přiblížila starostka Odravy Alžběta Derahová. „Rekonstruovali jsme zejména sociální zařízení, které bylo v žalostném stavu, a nechali jsme opravit střechu včetně zateplení." Největší investicí byla podle jejích slov výstavba kanalizace a ještě pokračující výstavba čističky odpadních vod. „Na tyto dvě poslední akce se nám podařilo získat dotace od Státního fondu životního prostředí České republiky a EU Fondu soudržnosti." V letošním roce se bude podle jejích slov dokončovat výstavba čističky odpadních vod. „Dále máme naplánovanou opravu místní komunikace v přidružené obci Potočiště," přiblížila Alžběta Derahová. „Všem našim občanům přeji do nového roku hlavně hodně zdraví a spokojenosti," dodala.

Ve Velké Hleďsebi mají důvod k radosti. Všechny plány, které si na začátku loňského roku předsevzali, se podařilo splnit. „V roce 2013 byla plánovaná řada stavebních akcí, které měly zlepšit stav komunikací, chodníků a veřejného osvětlení v obci," přiblížil starosta Velké Hleďsebe Bohumil Kovařík. „Část finančních prostředků byla vyčleněna i na úpravy a opravy budov školy a školek i jejich vybavení." I v roce 2014 chce obec pokračovat v trendu zkvalitňování stavu komunikací a chodníků. „Jsou plánovány i investice do příspěvkových organizací. V současnosti je sestavován plán těchto akcí a předpokládám, že zastupitelstvu bude plán s rozpočtem předložen k diskusi v lednu," řekl starosta. „Ke schvalování rozpočtu a tím i akcí na letošní rok se přistoupí pravděpodobně v únoru." Bohužel se zřejmě v tomto roce lidé nedočkají celkové rekonstrukce značně poničené ulice Pohraniční stráže. „Důvodem je nedostatek finančních prostředků na takto rozsáhlou stavbu," uvedl. Mimo stavební akce předpokládá Bohumil Kovařík, že na začátku letošního roku dojde k projednání dílčí změny v územním plánu obce se zaměřením hlavně na areál bývalých kasáren v Klimentově. „Do roku 2014 přeji všem našim občanům vše dobré. Ať je pro ně rok 2014 úspěšným v práci a pohodovým v soukromém životě. A ať při veškerém shonu nikdy nezapomínají na úctu a ohleduplnost ke spoluobčanům," dodal Bohumil Kovařík.

„Mám radost z toho, že se podařilo dát dohromady partu skvělých žurnalistů a založit Český novinářský klub (ČNK), který se okamžitě pustil do práce a jde mu především o pozitivní prezentaci našeho regionu," svěřil se předseda ČNK Milan Hloušek. „Za velmi zásadní moment pro rozvoj partnerství v mediální oblasti považuji uzavření spolupráce s představiteli Hornouralské oblasti z Ruska. Díky tomu budeme moci organizovat výměnné novinářské cesty s mezinárodní účastí."

A jaké má ČNK plány do roku 2014? „Rádi bychom také pokračovali v pořádání besed pro studenty, jejichž hosty jsou známí televizní moderátoři a novináři. Pokud vše vyjde, tak by někdy v únoru mohl do Sokolova přijet Václav Moravec. Jeho jméno zaznělo, když jsem se ptal gymnazistů, kterou osobnost bychom měli příště pozvat. Tak doufejme, že se jejich přání vyplní. Nejen občanům, ale i sobě přeji, abychom se dočkali dne, kdy budeme moci s hrdostí pohlížet na naše státníky a věřit jejich slovům," neskrýval Milan Hloušek svůj názor.

A své přání občanům regionu připojil také místostarosta Mariánských Lázní Petr Horký. „Určitě všem přeji především zdraví a co nejvíce úsměvů v roce 2014. Je to sice obligátní přání, ale myslím, že obojí je opravdu důležité!"

Autor: Jana Bežáková, Vladimír Kučera

3.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Svátek oslaví koncertem

Ilustrační foto.

Policisté zachránili život mladé dívce

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Nová klinika vrátí lidi zpět do života

Františkovy Lázně - Celoevropsky jedinečná rehabilitační klinika by mohla do dvou let vzniknout ve Františkových Lázních. Zařízením se 150 lůžky by ročně prošlo až 2000 pacientů. Díky projektu by se navíc zachránily unikátní Luisiny lázně.

„Horvy“ úřadoval v lékárně

Sokolov – Lékárna NEMOS v Sokolově. „Ono mu je dneska deset, prozrazují rodiče malého Davida, který přijel do sokolovské nemocnice na vyhlášené oční oddělení až z Tachova. Reakce je blesková.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení