VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyhlášky mají zelenou

Drmoul -  V rozporu s Listinou základních práv a svobod jsou podle Jaroslava Beneše dvě vyhlášky, které přijala obec Drmoul.

27.5.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Jan Kaňka

Obrátil se proto na Ministerstvo vnitra České republiky. To po přezkoumání rozhodlo: ani jedna z vyhlášek podle ministerstva není v rozporu se zákonem.

Drmoul přijal dvě nové obecně závazné vyhlášky, které v prvním případě zakazují spalování rostlinných materiálů a ve druhém pak omezují hlučné činnosti o nedělích, státních svátcích a státem uznaných ostatních svátcích. „Zákaz spalování rostlinných materiálů mimo jiné zakazuje občanům i rozdělávat si na svých zahrádkách ohýnky a péci si maso nebo vuřty," uvedl Jaroslav Beneš. Podle drmoulské starostky Vladislavy Chalupkové to ale v žádném případě tak není. „Nezakazuje rozdělat si oheň a opéci si vuřty. Zakazuje spalovat rostlinné materiály za účelem jejich odstranění," vysvětlila starostka. A ministerstvo jí dalo za pravdu. Stejně jako ve druhém případě, kdy Drmoul omezil hlučné činnosti. „Obec nestanovila absolutní zákaz používání například cirkulárek, motorových pil a kos, motorových sekaček a podobně, pouze jejich užívání omezila," zdůvodnila rozhodnutí ministerstva Marie Kostruhová, ředitelka odboru veřejné správy, dozoru a kontroly Ministerstva vnitra. „Nebyl tedy porušen princip proporcionality a bylo zohledněno právo občanů a vlastníků nemovitých věcí pečovat o svůj majetek."

Obecně závazné vyhlášky, které zastupitelstvo přijalo v březnu, tak mohou po tomto verdiktu ministerstva vejít v platnost. Drmoul totiž čekal na komplexní prověření podnětu.

Autor: Jana Bežáková

27.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení