VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z nemocnice jsme vytlačili bezdomovce, říká jednatel

Cheb – Nemocniční ostraze se podle slov vedoucího ještě nepodařilo zavést řád v parkování.

26.3.2010
SDÍLEJ:

NA SLOUPU u vjezdu do nemocnice by měli zájemci o parkování najít ceník a kontakty na vedení ostrahy. Foto: Deník/ Nataša Šmatová

Na přístup ostrahy v chebské nemocnici si postěžoval René Wölfel z Hranic. Za pár minut parkování, než se svým přítelem naložili ženu propuštěnou z nemocničního ošetřování, zaplatili dvacet korun jako za hodinu parkování. O případu již Deník informoval. Redakci se ozval jednatel bezpečnostní firmy X – security Vasil Mašika.

„Jméno a kontakt firmy zajišťující ostrahu a výběr parkovného jsou zveřejněné na sloupu u vjezdu a každý, kdo není s prací ostrahy spokojen, a má konkrétní stížnost, se může obrátit na vedení firmy. Je i v našem zájmu, aby se podobné incidenty nestávaly,“ uvedl jednatel. „Každý takový přístup našich zaměstnanců je nežádoucí a v minulosti jsme se dokázali s mnoha rozloučit, i když jsme na nesprávné postupy přišli sami, bez sdělovacích prostředků. Tento případ bude prošetřen a vyvozeny patřičné závěry, pokud nám oznamovatel sdělí, kdy se to stalo. Naše přítomnost v nemocnici Cheb chrání zdravotníky i pacienty, tedy i pisatele, respektive stěžovatele,“ poznamenal Mašika a dodal: „ Z nemocnice jsme postupně vytlačili agresivní lidi - bezdomovce, opilce, lidi pod vlivem drog, cizince s děvčaty z ulice i parkující vozidla. Ještě se nepovedlo zavést řád do parkování aut v areálu nemocnice, neboť tam zajíždějí vozidla RZS, sanitní a hospodářské vozy, dodavatelé, auta zaměstnanců, která sem patří. Bohužel do areálu často zajíždějí i auta, která by mohla parkovat mimo areál před nemocnicí pod vrátnicí u Intersparu,“ vyjmenoval.

„Pokud však zajíždí vozidla, která vezou pacienta, nebo jedou pro pacienta, vezou úraz a podobně, vůbec nediskutujeme a řidiče navedeme, kam má zajet. Po prokázání lékařskou zprávou nevybíráme ani poplatek u pacientů v trvalejší péči, například ozařování, převazy. Je to samozřejmé a etické. Vše je pouze o komunikaci.“

Jestliže se René Wölfel podle jednatele Mašiky rozčílil a hodnotí platbu při každodenní jízdě do areálu nemocnice, má se prokázat lékařskou zprávou jako ostatní a bude mu umožněn vjezd zdarma, stejně jako mnoha jiným.

„Do areálu vjíždí denně stovky vozidel a naši pracovníci přistupují ke všem vstřícně a vlídně. I k těm, kteří nejsou vlídní k nim. A vše je navíc řádně značeno, dopravní značení je schváleno odborem dopravy, značka zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou a značka stop, to abychom mohli vysvětlit podmínky vjezdu, a na zdi u stojanu závory je velkým písmem uvedena výše poplatku za dobu parkování v areálu. Postup ostrahy se nemusí líbit každému, asi tak jednou až dvakrát do roka se podobné problémy řeší,“ zakončil jednatel.

„Někdy je chování občanů k nemocniční ochrance velmi špatné. Tito lidé si myslí, že mohou vše, slovně je napadat, házet na ně špínu. Samozřejmě, že musí platit, ale z osobních zdrojů vím, že pánové ze security dodržují nějaká pravidla a nesetkala jsem se zatím s tím, že by je porušili,“ reagovala na webových stránkách Deníku uživatelka pod přezdívkou Hanah.

Autor: Nataša Šmatová

26.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Ilustrační snímky z pořadu Malé lásky
15

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Karlovarský kraj - Jediné vítězství, jediné tři body. Tak ty si tentokrát dovezly celky z Karlovarského kraje hrající divizi ze hřišť soupeřů. Úspěšná byla Slavia Karlovy Vary, která vyplenila Přeštice poměrem 5:2.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Karlovarský kraj – Rušno bylo přes prázdniny ve školách v Karlovarském kraji.

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení