„Od října budeme nově působit s výjezdovým stanovištěm v Lubech na Chebsku," potvrdil ředitel ZZS Roman Sýkora. Výjezdové stanoviště však bude fungovat od sedmi do sedmi. „Vše je z důvodů zkrácení dojezdového času. Podle naší kontroly nesplňuje každý druhý výjezd do Lubů zákonnou dvacetiminutovou lhůtu. Denně do této lokality vyrážíme jednou až dvakrát," vysvětlil důvod Sýkora.

Luby vyšly záchrance vstříc a nabídly jim prostory. „Nebude to klasické stanoviště, které známe z jiných měst. Každé ráno sem sanitka přijede z Aše, večer se pak vrátí zpět," řekl ředitel.

Pokud by situace žádala, je stanice připravena na klasickou 24 hodinovou službu. „To uvidíme postupem času," nezavrhl myšlenku Sýkora.

Další posílení hlásí záchranka v krajském městě. „Už od prvního dubna jsme posílili Karlovy Vary o jednu kompletní výjezdovou skupinu, tvořenou záchranářem a řidičem. V současné době jsou tedy k dispozici tři posádky záchranek a jedno vozidlo Rendez Vous s lékařem," uvedl ředitel záchranky s tím, že má tato stanice nejvíce výjezdů v celém kraji.

Díky těmto opatřením pokryli záchranáři nejvíce riziková místa v kraji. „Po přesunu lékaře do Teplé, zajištění Lubů bychom už neměli mít problém s dojezdovým časem, krom prostoru Doupova," komentoval situaci Sýkora s tím, že podle něho nyní 90 procent výjezdů přijede k oznamovateli do 10 minut.

Denně vyjíždějí záchranáři v celém kraji průměrně ke 110 zásahům. Často však kvůli neurgentním záležitostem. Lidé tak často využívají záchrannou službu místo svého obvodního lékaře.

Záchranka by se chtěla do března příštího roku vrátit zpět do Ostrova, odkud musela odejít kvůli nevyhovujícím prostorám. A v současné době tak vyjíždí z Jáchymova. „Máme už i vybrané místo, nová základna vyroste v Krušnohorské ulici," prozradil Sýkora, kterému se nelíbí nápad na postavení společného prostoru pro hasiče, městskou policii a právě záchranku v Ostrově.

„Po nás už to není aktuální. Kdyby to přišlo před třemi lety, tak ano, nyní však ne," uzavřel.