VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zahrada dětského domova dostala nejen nové pískoviště

Cheb - Obyvatelé chebského dětského domova se o své poznatky podělili i s ostatními

5.11.2011
SDÍLEJ:

NA NÁVŠTĚVU chebského dětského domova se vypravily i ratolesti z mateřské školy Hradební v Chebu. Prohlédly si objekt a vymalovaly obrázky v omalovánkách. Foto: Deník: Nataša Šmatová

Nové pískoviště, pergolu a kompostovací místo. To všechno si samy za pomoci dospělých zbudovaly děti z Dětského domova Cheb (DD) na své zahradě. Využily při tom poznatky z biofarmy ve Valeči a také se kvůli tomu připojily do grantového programu EU Mládež v akci. Projekt, do kterého se obyvatelé DD zapojili, nese název Plot není překážkou, jsme jako ostatní děti.

„Naše skupina dětí z DD Cheb se s kamarády rozhodla rekultivovat zahradu dětského domova,” vysvětlila počátky projektu zástupkyně ředitelky DD Cheb Jitka Strouhalová. „Naším záměrem bylo pomáhat při odstraňování pařezů, zakládání kompostu a třídění odpadu,” informovala. „Zároveň jsme pomáhali na zahradě vybudovat bezpečné pískoviště pro malé děti a pergolu,” vyjmenovala.

Hlavním projektantem byl zahradní architekt Petr Čada, truhlářských prací se ujali jeho bratři Jiří a Pavel.
Projekt skončí k poslednímu dnu letošního roku, ale jak uvedla Strouhalová, i kdyby už dále nepokračoval za evropské peníze, byla by velká škoda v této činnosti nepokračovat. Do budoucna totiž chtějí obyvatelé DD zrekultivovat celou zahradu, udělat nové záhonky a hlavně se věnovat třídění odpadu.

„Děti s tím nemají problém. Mají k dispozici tři nádoby na tříděný odpad a my jsme pyšní na to, že patříme mezi dvě třetiny národa, který třídí odpad,” dodala Strouhalová.

O své zkušenosti a poznatky se ratolesti z DD chtěly pochopitelně podělit s ostatními dětmi. I proto se v DD otevřely dveře veřejnosti. Na návštěvu přišli i malí předškoláčci z mateřské školy Hradební v Chebu. Připravena pro ně byla jak prohlídka objektu, tak také omalovánky s enviromentální tématikou, jejichž autorem je František Rybář.

Pomocí omalovánek poznali i ti nejmenší, co patří do kompostu a co je tříděný odpad.
„Já tady maluji jablíčko,” chlubil se malý Samík.
„V domově se mi líbí, jen je tu trochu teplo,” poznamenal s pastelkou v ruce a dál se nedal vyrušovat.

Autor: Nataša Šmatová

5.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na západě Čech padaly teplotní rekordy

Ilustrační foto.

Napadl muže a vzal mu mobil

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

Klášter se inspiroval Chebskými dvorky, vydá se Okolo konventu

Klášter Teplá - Chebskými dvorky se nechal inspirovat klášter Teplá. Ten se rozhodl uspořádat festival umění a řemesel Okolo konventu.

Koncerty a filmy. Malá scéna na náměstí o prázdninách ožije

Loket – Už třetím rokem bude loketské náměstí oživovat během prázdnin program na Malé scéně. Od začátku července do konce srpna každý víkend a svátek se představí kapely různých žánrů. A pro letošek je připravena i novinka, promítání filmů.

Jitka dává starému porcelánu novou podobu

Karlovy Vary - Projekt Vařím v ateliéru, maluju v kuchyni Jitky Tomanové z Karlových Varů zaujal nejvíce odbornou porotu krajského kola projektu T Mobile Rozjezdy.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies