VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVANA KALINOVÁ

Ivana Kalinová / Karlovarský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Praktickým lékařům hejtmanství pomůže. Dotací na technologie

Karlovarský kraj - Elektronické recepty se staly doslova noční můrou pro praktické lékaře. Především ti starší venkovští lékaři v meších obcích v regionu zavedení e-receptů kritizují a v krajním případě jsou rozhodnuti ordinace zavřít.

Ministr Ťok: Karlovarská dálnice D6 bude bez poplatku

Karlovarský kraj - Ministerstvo dopravy ukončilo připomínkové řízení k vyhlášce, která určuje znepoplatněné úseky dálniční sítě. Ve hře byla i karlovarská D6. Zeptali jsme se ministra dopravy Dana Ťoka, jak to dopadlo? Dobře! Na karlovarské části dálnice D6 budeme jezdit bez poplatku!

FOTO: Jediné bliknutí vozu a tajní policisté skoro stříleli

Plzeň - V podstatě by šlo o banální situaci, s níž se setkal každý řidič, který se dopustil dopravního přestupku. Zastaví jej policie, legitimuje ho, uloží trest a tím je celá záležitost vyřešena. To, co si ale prožil dvaapadesátiletý řidič z Karlovarska na trase z centra Plzně na Lochotín a dále na Karlovy Vary, spíše připomíná sekvenci z akčního filmu, v níž se pronásledovaný obává o svůj život.

Zchudlé sociální péči mají pomoci náborové příspěvky

Karlovarský kraj - Na jednoho pracovníka v sociálních službách v regionu připadá leckde až dvanáct klientů. Zaměstnanců tak spíše ubývá, ačkoliv se platy pracovníků v přímé sociální péči zvýšily o 23 procent a lidem pracujícím v technických oborech o více než devět procent.

Krize v nemocnici není zažehnána

Karlovarský kraj - Příští týden by měli krajští zastupitelé schválit navýšení rozpočtu pro krajskou nemocnici o 10 milionů. Suma má jít na platy sester a asistentů. Ti však tento krok nevidí jako dostatečné řešení kritické situace.

Na chebské interně to vře

Cheb – Málo lidí a nízké platy. To je problém řady nemocnic. Na chebské interně ale situace vygradovala a personál hrozí hromadnou výpovědí.

Jízdné v MHD bude dražší

Karlovarský kraj V Karlovarském kraji stoupnou v příštím roce ceny jízdného v městské hromadné dopravě v některých městech. Hlouběji do kapsy budou muset sáhnout například cestující zejména v Chebu a Sokolově, kde zdraží jednorázové jízdenky.

Odcizila peněženku i mobilní telefon, hrozí jí dva roky

Chebsko - Podezřelé ženě za její jednání hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.

Naftu čerpal z přiděleného nákladního vozu a pak prodal

Chebsko, Sokolov - Svým jednáním způsobil škodu ve výši kolem 36 tisíc korun. 

Počet žáků mírně klesá

Chebsko, Karlovarský kraj – Počty žáků na základních a středních školách v Karlovarském kraji stále klesají. Tento trend je sice mírný, ale potvrzují jej statistiky z minulých let.

Hospicům kraj pomůže

Cheb - Na mobilní paliativní péči dá jednorázově dvakrát 200 tisíc

Odešel s cizími penězi. Hrozí mu tři roky

Chebsko - Chebští kriminalisté sdělili 30letému muži z Chebska podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Vykopl dveře, ženě vynadal a utekl

Cheb - Policisté z Chebu sdělili podezření ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a poškození cizí věci 20letému místnímu muži.

AKTUALIZOVÁNO

Kraj přijal už 450 žádostí na "kotlíkové" dotace

Karlovy Vary – Že bude zájem o takzvané kotlíkové dotace, to se čekalo. Ale že bude tak velký… To předčilo veškeré očekávání. První žadatel přijel ke krajskému úřadu už v úterý v šest hodin ráno. Tedy celý den před přijímáním žádostí o dotace. Dnes v 9:20 přijala podatelna krajského úřadu 450 žádost.

UNESCO: Františkovy Lázně mají ještě šanci

Karlovarský kraj - Františkovy Lázně mají stále ještě reálnou šanci zůstat mezi lázeňskými městy, která si společně s celým západočeským trojúhelníkem a dalšími městy nyní vyřizují přístupovou nominaci.

Hyena? Z nemocnice zmizel drahý přístroj

Cheb - Jednalo se o nové zařízení, které bylo dosud používané pouze na zkušební provoz.

AKTUALIZOVÁNO

Starosta Aše 
čelí obvinění

Aš - Protikorupční policie navrhla obžalovat čtyři muže a jednu firmu z korupce při sjednávání nájmu za parkoviště u kasina v Aši.

Žloutenka se šíří dál

Karlovarský kraj - Nakažených je už podle hygieniků 158

Loupil, kopal a bil

Chebsko - Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání 38letého muže z Aše, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

Měli chuť popíjet, tak alkohol ukradli. Mohou dostat až dva roky

Chebsko - Policisté z Chebu sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 31letému muži a 25leté ženě z Chebska.

Audit nemocnici doporučil šetřit a také propouštět

Karlovarský kraj - Nejde o masové propouštění a veškeré změny projednalo vedení nemocnice s odbory.

Řidič zřejmě usnul za volantem a několikrát se s vozem převrátil

Mariánské Lázně - V úterý dne 2.června kolem 18:00 hodiny řídil 30 letý řidič z Mariánských Lázní osobní automobil značky Škoda ve směru od obce Horní Kramolín na obec Teplá.

Kradl, dostal chuť na čokoládu

Karlovarsko - Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání 21letého muže z Karlovarska, kterého obvinili ze spáchání přečinu krádeže.

Český olympijský výbor podpoří regiony

Karlovarský kraj - Český olympijský výbor (ČOV) v letošním roce podpoří sportovní aktivity dětí a mládeže v regionech, a to částkou okolo 40 milionů korun.

Přijímačky: Biflujte matiku a češtinu

Karlovarský kraj - Kraj se přihlásil do pilotního projektu, který pohovory z těchto předmětů vyžaduje.

Odhalili padělatele bankovek

Karlovarský kraj, Chebsko - Do oběhu je chtěli dostat dva cizinci na tržnici Svatý Kříž u Chebu. 

Opilci i bezdomovci se svou situaci snaží často řešit přes nemocnici

Karlovarský kraj - Rozhovor s ředitelem KKN Josefem Märzem. 

Místostarostu Mariánských Lázní Horkého grilovali radní

Karlovarský kraj - Starosta Mariánských Lázní Zdeněk Král (ODS) vysvětlil, že podezření z braní úplatků Horký důrazně odmítl.

Směr prestižní seznam UNESCO. Pomalu a jistě

Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Karlovy Vary - „O Františkových Lázních, Mariánských Lázních a Karlových Varech by se dozvěděli i turisté ze vzdálenějších destinací, jako třeba z Japonska, USA a Austrálie," vyzdvihuje starosta Mlátilík.

Místostarosta Mariánských Lázní Horký byl obžalován

Karlovarský kraj - Policie viní Petra Horkého z toho, že ještě jako likvidátor proplatil poradenské firmě milion 350 tisíc korun, ačkoliv tyto práce nebyly provedeny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT