VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMAN CICHOCKI

Roman Cichocki / Sokolovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Čtu, čteš, čteme. Je tu měsíc čtenářů

Karlovarský kraj – Zlepšuje paměť, zvětšuje slovní zásobu, podporuje představivost, snižuje míru stresu …, to je jen krátký výčet pozitivního vlivu čtení knih na čtenáře.

Kdysi krásné domy jsou vzpomínkou

Karlovarský kraj - Padající omítka, uvolňující se tašky. I tak se mohou po letech projevit následky chátrání některých budov v Karlovarském kraji.

Hbité ruce podvodníka připravily barmana o deset tisíc korun

Kraslice - Dosud neznámý muž v pátek 22. ledna krátce před půl čtvrtou hodinou odpoledne přišel do místního herna-baru a požadoval zde směnu finanční hotovosti celkem 1400 eur na české koruny.

Sbírka pomůže nemocným

Karlovarský kraj - Letos se z kasiček tří králů v celém Karlovarském kraji vykutálelo celkem přes 437 tisíc korun.

Městům se uleví. Obchvaty jsou téměř hotové

Karlovarský kraj - Na téměř 828 milionů korun přijdou dva silniční obchvaty, které odvedou dopravu z měst a jejichž dokončení se definitivně chýlí ke konci.

Letní kino na Michalu je prý hlučné a ruší zahrádkáře

Karlovarský kraj -  Sotva začalo po letech fungovat letní kino na koupališti Michal v Sokolově, už se ozývají někteří nespokojení lidé z nedalekých zahrádek.

Města zhnědla, stříbrné smrky napadly přemnožené mšice

Karlovarský kraj - Za přemnožení mšic mohou podle odborníků mírné zimy. A jak se napadení mšicemi pozná? Jehličí žloutne, hnědne a dojde k jeho opadnutí.

Němci jezdí za levným benzinem

Karlovarský kraj - Západní sousedé využívají nízkých cen pohonných hmot, útokem ale čerpací stanice v příhraničí neberou

Vánoční stromy rostly ve městech

Karlovarský kraj - Už jen týden chybí do zapálení první svíčky na adventním kalendáři, a tak města finišují v přípravách na svátky.

Majitelé dřevin, pozor! Jejich kácení je nově zpřísněné

Chebsko - Nová úprava umožňuje kácet bez povolení a bez ohledu na velikost obvodu kmene již jen ovocné dřeviny v zastavěném území obce.

Nemocnice dostane speciální tablet pro hluché

Chebsko - Zařízení zrychlí komunikaci mezi pacientem, tlumočníkem a lékařem. Sloužit má nejen k domluvě se sluchově postiženými pacienty, ale i jejich příbuznými.

Skalka se zlepšila, ale stále je kvalita vody zhoršená

Chebsko - Hygienici provádí v sezoně pravidelné kontrolní odběry, v případě zhoršené kvality vody nebo podezření na zhoršení lze četnost odběrů zvýšit. Měří většinou kvalitu vody v přírodních koupalištích. Ta s provozovatelem jsou například jezero Michal v Sokolově, vodní nádrž Jesenice a její koupaliště Dřenice či karlovarský areál Rolava.

Palírny v kraji se rozjely. Moštárny zatím vyčkávají

Karlovarský kraj - Nechat si udělat pálenku z nezpracovaného ovoce? V Karlovarském kraji žádný problém.

Vši se množí a jsou odolné

Karlovarský kraj - Školy čím dál častěji informují rodiče o tom, že se u nich objevily neoblíbené breberky.

Infocentra v kraji cílí i na místní

Karlovarský kraj - Nejnavštěvovanější infocentrum v Karlovarském kraji je v lázeňské metropoli, Karlových Varech. V loňském roce jeho služeb využilo ve dvou pobočkách téměř 170 000 lidí z ciziny i tuzemska.

Čtyřiadvacet let po sametu se studenti ptají: A co zejtra?

Karlovarský kraj - Výročí listopadových událostí si lidé a studenti připomenou různě. A města jen minimem oficiálních akcí.

Vyrazit na Ohři? Za pár stovek!

Karlovarský kraj - Tekoucí dominanta Karlovarského kraje. Tak by se ve stručnosti dala popsat řeka Ohře, která je v letních měsících rájem pro začínající a pokročilé vodáky nejen z regionu. Deník pro své čtenáře zjišťoval, na kolik plavbychtivé čtenáře vyjde půjčení základní výbavy.

Dobrovolníci z regionu pomáhají lidem v zaplavených oblastech

Karlovarský kraj - Do zaplavených obcí už vyrazila pomoc z Chebu a Dolního Rychnova. Na dalších místech stále věci sbírají.

Chci se zbavit psa! Šup ho, do útulku

Karlovarský kraj – Podobným či drastičtějším způsobem zvířata „odkládá" stále více lidí. 

S investorem přijdou místa

Cheb, Sokolov - Průmyslové parky jsou nadějí pro nezaměstnané.

Orientace v areálu úřadu? Hrůza, říkají lidé

Karlovarský kraj - Otázka pro Josefa Novotného, hejtmana Karlovarského kraje. 

Na počest nového papeže v Chebu zněly zvony

Karlovarský kraj – ovou hlavou katolické církve se stal argentinský kardinál Jorge Mario Bergoglio, který přijal jméno František.

Lázně uspoří díky aukcím

Mariánské Lázně - Město se inspirovalo v Chebu a chce po jeho vzoru ušetřit peníze a zprůhlednit tendry.

Zavřel ventil. A byl to průšvih

Karlovarský kraj - Za únik vody nasycené chlorem mohli dva zaměstnanci bazénu, jejichž chování přirovnal ředitel k lidské blbosti. 

Do projektu Bezpečný podnik chtějí i další hospodští

Sokolov - Provozoven je devět a zájem o takto označený podnik mají další tři.

Podívat se po kraji? Lidé mají na výběr z mnoha rozhleden

Karlovarský kraj -  Některé zajímavé stavby stojí ve městech, například Hard v Sokolově. Za jinými je třeba vystoupat do kopců.

Nemocnice má nová oddělení, musí ale řešit i propad příjmů

Karlovarský kraj - Úpravy prostor nového oddělení rehabilitace zaplatila Sokolovská uhelná, výtahy pak kraj. 

Mobil chtěl muž zpět za kradeného králíka

Karlovarský kraj - Trestní stíhání za krádež králíka ´nápaditému´ lapkovi nehrozí. Počítat ale musí s pokutou před přestupkovou komisí, neboť policisté případ předali k došetření příslušnému správnímu úřadu.

Soud vynesl rozsudek nad sokolovským učitelem

Sokolov - Soudkyně vynesla původní rozsudek v lednu 2012. Odsouzený se odvolal ke krajskému soudu, který věc vrátil do Sokolova a uložil povinnost dalšího dokazování. Proběhla mimo jiné i konfrontace, bez přítomnosti veřejnosti, poškozeného s odsouzeným kantorem.

Cheb ukryje kontejnery na odpad pod zem. Mezi městy bude první!

Karlovarský kraj - Stanoviště pro ukládání odpadu přijdou radnici na dva miliony. Karlovy Vary se na podobný projekt už chystají.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT