Rozebírání starých aut přímo na ulici. S tímto nešvarem se v poslední době potýkají chebští strážníci. Vadí jim, že kovový odpad pak nenechavci zpeněží ve sběrnách a úklid nepořádku nechají na pracovnících technických služeb. Ovlivnit tento stav ale mohou samotní občané, jako se to stalo v těchto dnech ve Valdštejnské ulici.

„Na základě telefonického oznámení chebského občana vyrazila naše hlídka do zadního traktu Valdštejnovy ulice. Strážníci pak na místě zjistili, že 34letý Rom rozebírá osobní vůz Renault Mégané,“ informoval velitel chebské městské policie Jiří Šmolík.

Muž neoprávněně zabral veřejné prostranství a navíc ho znečistil. Proto strážníci předali celý případ přestupkové komisi. Pachateli teď ve správním řízení hrozí několikanásobně vyšší pokuta, než jakou by mu mohli udělit strážníci. Podobných případů řeší chebští strážníci každý měsíc několik.
„S rozebíráním vraků se setkáváme také ve Vrázově, Kamenné nebo Koželužské ulici, poznamenal Šmolík.

Auta, které pachatelé tímto způsobem likvidují, většinou nikomu nechybí.
„Často se jedná o vraky, kterých se majitelé zbaví a nemusí tak platit za jejich likvidaci,“ poznamenal Šmolík. Odcizené automobily končí spíše rozebráním na náhradní díly.⋌