Nekolkované cigarety a textilní zboží, které bylo protiprávně označené logy renomovaných firem zadrželi, při úterní razii celníci na tržišti Asia Central Bazar v Chebu. Dopomohla jim k tomu náhoda.

Muži v uniformách si totiž všimli osoby, která šla do jedné místnosti na konci úzké uličky v nepřehleném komplexu prodejních stánků. Když ji následovali, otevřela se před nimi místnost až po strop nacpaná kartony s cigaretami.
„Celkem celníci zadrželi více než tři tisíce kartonů neokolkovaných cigaret značek Marlboro, HB, Lucky Strike, Camel a LM. Při jejich uvedení na trh by byl státní rozpočet ochuzen o částku přesahující milion šedesát tisíc korun,“ řekl nám Pavel Polanka z Celního ředitelství v Plzni.
Celníci objevili nejen cigarety. Mezi stánky se totiž skrývaly ještě textilní výrobky a obuv s obchodním označením Adidas, Nike, Puma, Hugo Boss, Lacoste, Diesel a dalších firem.

„Tímto zbožím jsou spotřebitelé protiprávně klamáni a prodejci tak porušují práva duševního vlastnictví. Celníci proto cigarety i textil zadrželi,“ dodal Polanka.