Už několikrát kontrolovali policisté a strážníci na Chebsku, jestli majitelé heren, restaurací a pdobných podniků nenalévají mladistvým. Téměř pokaždé nějaké hříšníky objeví. Ani poslední kontrola nebyla výjimkou.

"Chebští policisté v pátek 28. března 2008 ve večerních a nočních hodinách realizovali společně s cizineckou policií, Službou kriminální policie a vyšetřování, s dopravním inspektorátem, se stáržníky Městské policie a pracovníky OSPOD preventivní akci zaměřenou na kontrolu herna barů, diskoték a kontrolu se zaměřením na konzumaci alkoholu osob mladší osmnácti let," informovala mluvčí chebské policie Martina Hrušková.

Policisté při akci zkontrolovali celkem 22 herna barů a dvě diskotéky v Chebu. Celkem bylo zkontrolováno 62 osob. Předvedeno bylo několik osob k podání vysvětlení, jedna osoba byla zadržena jako celostátně hledaná osoba, jedna osoba na kterou byl vydán příkaz k zatčení a byl zjištěn jeden pachatel trestného činu.

"Ve dvou případech bylo prokazatelně zjištěno požívání alkoholických nápojů osobami mladší osmnácti let. Tyto případy jsou dále prošetřovány na OOP Cheb," dodala mluvčí.

Nadále budou policisté v takových kontrolách pokračovat i nadále.

(pčr, pep)