Poplach měli v sobotu v noci hasiči z Lubů, Plesné, Skalné a Chebu. Museli likvidovat požár, který vypuknul v Mlýnku u Nového Kostela. Hořela stodola se senem a zemědělskou technikou. Požár byl ohlášen ve 23.30 hodin a zasahovalo u něj 24 hasičů a šest cisteren. Jeden zemědělec se při požáru nadýchal kouře. Škoda je předběžně odhadnuta na půl milionu korun. Příčiny požáru jsou dále předmětem vyšetřování.

"Požár stodoly o půdorysných rozměrech 30 x 12 m. v k.ú. Nový Kostel - Mlýnek na Chebsku byl poslední sobotní akcí hasičů," uvedl mluvčí Karlovarského hasičského sboru František Petr. Ve stodole měl soukromý zemědělec uskladněny balíky slámy a zemědělské stroje. K požáru vyjelo celkem 24 hasičů z Chebu, Lubů a Plesné se 6 zásahovými cisternami. Za necelou hodinu byl požár lokalizován a hasiči ze stodoly vyváželi nezasažené balíky slámy.

"Požár poničil zhruba třetinu střechy, 30 balíků slámy a traktor Škoda 180. Majiteli vznikla škoda nejméně 500 tis. Kč. Příčina požáru dosud nebyla s konečnou platností stanovena. Místní traktorista, který s hasiči spolupracoval, se nadýchal kouře a byl odvezen do nemocnice," dodal mluvčí.

"Dne 29. března zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci. Tohoto trestného činu se měl v noční době dopustit neznámý pachatel tím, že v obci Nový Kostel část Mlýnek založil požár stodoly . Soukromému zemědělci a majiteli stodoly byla způsobena škoda ve výši 600 tisíc korun," sdělil chebský policejní mluvčí Ladislav Böhm.