Další člověk zahynul pod koly vlaku. Nehoda se stala v úterý přibližně hodinu před půlnocí u myčky na chebském vlakovém nádraží.
„Pravděpodobně šlo o sebevraždu,“ uvedl mluvčí rychlé záchranné služby Lukáš Hutta. „Lékař mohl pouze konstatovat smrt. Muž měl amputovanou hlavu a další mnohá zranění neslučitelná se životem,“ vysvětlil.

Věc ale zatím uzavřená není. „Zahájili jsme úkony trestního řízení ve věci úmrtí osmačtyřicetiletého muže z Chebu,“ sdělila mluvčí chebských policistů Martina Hrušková. „Ten byl v prostoru kolejiště Českých drah v Chebu přejetý vlakovou soupravou,“ potvrdila. Přesto byla ale nařízená soudní pitva. „To, zda šlo opravdu o sebevraždu, bude předmětem dalšího šetření.“ Pokud se ale potvrdí, že si vzal život muž sám, půjde letos již o pátou sebevraždu na Chebsku. V minulém roce jich policisté evidovali devatenáct.

Tragédii nenese špatně pouze okolí sraženého člověka. Často také trpí strojvůdce, který srážce nemůže při nejlepší vůli zabránit.
„Psychika zaměstnanců, kteří se dostanou do takovéto situace, je ale velice individuální a tak může každý strojvůdce reagovat trochu jinak,“ uvedl Petr Pošta z tiskového oddělení Českých drah. „V případě, že strojvůdce srazí člověka na kolejích, má podle Kolektivní smlouvy Českých drah nárok na volno v délce tří dnů. České dráhy v současné době nemají vlastní psychology nebo psychiatry. Pokud je však třeba, zajistíme psychologickou konzultaci nebo vyšetření u externích odborníků,“ vysvětlil.

V roce 2007 bylo v České republice z důvodu neoprávněného pohybu v kolejišti usmrceno pět osob, čtyřiačtyřicet bylo těžce zraněno a devatenáct lehce.