Podle indexu bezpečnosti, který vydala Česká pojišťovna, patří Cheb k nejnebezpečnějším městům, co se týče bezpečnosti dopravy v loňském roce.
Statistika dopravních nehod za první čtyři měsíce letošního roku ale zatím vypadá, že se řidiči poučili a jezdí bezpečněji.

„Od 1. ledna do 30. dubna 2007 došlo na území okresu Cheb celkem ke 456 dopravním nehodám, což je o 135 méně než ve stejném období loňského roku,“ uvedla chebská policejní mluvčí Stanislava Hojdová. „I bilance ztrát na životech a zranění je příznivější než vloni.“
Letos při dopravních nehodách zahynul na silnicích chebského regionu jeden člověk, zatímco v loňském roce ve stejném období byly při dopravních nehodách usmrceni čtyři lidé. Šestnáct osob bylo zraněno těžce (vloni 17) a čtyřicet pět lehce, stejně jako minulý rok. „Nejvíce dopravních nehod se již tradičně stalo v obcích, a to celkem 318 (o 84 méně než vloni), ke 138 dopravním nehodám došlo mimo obec. Tři dopravní nehody se staly na železničním přejezdu,“ upřesnila Hojdová.

Z celkového počtu 456 dopravních nehod jich 423 zavinili řidiči motorového vozidla, v jednom případě byl viníkem dopravní nehody řidič nemotorového vozidla a čtyřikrát chodec. Celková hmotná škoda se vyšplhala do výše 17 573 100 korun. ⋌(šma)